HomeSport

Hidhet shorti, ja kalendari i plotë i Kategorisë Superiore!

Ka përfunduar pak çaste më parë në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit shorti për edicionin e 81-të të Kategorisë Superiore në futboll, që do të zhillohet në sezonin 2019-2020. Kështu, FSHF ka vendosur të lërë pas shpine problematikat e shumë skuadrave dhe ka rrotulluar goglat për t’i dhënë jetë kampionatit të ri.

Janë përcaktuar ndeshjet e fazës së parë, pra nëntë javët e para e fazës së parë, teksa 27 sfidat e tjera do të luhen me rotacion në 3 fazat e mbetura me sistemin vajtje-ardhje. Ju ftojmë të lexoni kalendarin dhe njëkohësisht të mësoni sezonin që do të ketë skuadra juaj e zemrës.

Java 1:
Tirana-Luftëtari
Vllazni-Laçi
Skënderbeu-Flamurtari
Teuta-Bylis
Kukësi-Partizani

Java 2:
Tirana-Teuta
Flamurtari-Kukesi
Laçi-Skënderbeu
Bylis-Vllaznia
Luftëtari-Partizani

Java 3:
Teuta-Luftëtari
Vllaznia-Tirana
Skënderbeu- Bylis
Kukësi-Laçi
Partizani-Flamurtari

Java 4:
Tirana-Skënderbeu
Teuta-Vllaznia
Laçi-Partizani
Bylis-Kukësi
Luftëtari- Flamurtari

Java 5:
Vllaznia-Luftëtari
Skënderbeu-Teuta
Kukësi-Tirana
Partizani Bylis
Flamurtari-Laçi

Java 6:
Tirana-Partizani
Teuta- Kukësi
Vllaznia-Skënderbeu
Bylis-Flamurtari
Luftëtari-Laçi

Java 7:
Skënderbeu-Luftëtari
Kukësi-Vllaznia
Partizani-Teuta
Flamurtari-Tirana
Laçi-Bylis

Java 8:
Tirana-Laçi
Teuta-Flamurtari
Vllaznia- Partizani
Skënderbeu-Kukësi
Luftëtari-Bylis

Java 9:
Kukësi-Luftëtari
Partizani-Skënderbeu
Flamurtari-Vllaznia
Laçi- Teuta
Bylis-Tirana


TË NGJASHME