HomeTeknologji

Honor Magic 2 është super-telefoni me gjashtë kamera

Telefoni me ekran rrëshqitës Honor Magic 2 vjen me gjashtë kamera për të qenë të saktë.

Së pari është ekrani që është me të vërtetë pa korniza pasi kamerat janë të fshehura prapa dhe rrëshqasin sipër kur nevojiten.

Ekrani sjell AMOLED 6,39 inç dhe arrin paketoj një lexues të gjurmëve të gishtërinjëve.

Por bukuria e kësaj pajisjeje vjen falë kamerave të fshehura.

Në pjesën e pasme është një kamerë e trefishtë, e ngjashme me atë të gjetur në Huawei P20 Pro. Në këtë rast ju merrni një lente me kënd të gjerë 16MP, një lente me kënd ultra të gjerë 16MP dhe një sensor me imazh njëngjyrësh prej 24MP.

Kamera e frontit ofron dy lente, 16MP dhe 24MP që do të thotë sfond i mjegullt dhe efektet e ndriçimit 3D.

Fuqizimi i celularit vjen nga një procesor 7nm Kirin 980 CPU dhe bashkohet me deri në 8GB RAM. Kjo është mbështetur nga një bateri 3,400mAh që mund të ngarkohet shpejt nga një furnizim me rrymë 40W, ose duke përdorur ngarkuesin pa tel.


TË NGJASHME