HomeLifestyle

Horoskopi ditor për ditën e enjte – 10 Janar 2019

DASHI
21. mars – 20. prill

Dite e mbushur me tension, konflikte dhe probleme te njëpasnjëshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Komunikimi do mungoje thuajse plotësisht. Beqaret, Neptuni do i beje me te guximshëm se zakonisht dhe do e deklarojnë atë qe ndiejnë për dike. Sektori i financave do vazhdoje te mbetet delikat kështu qe mundohuni te shpenzoni me kursim qe te ruani ekuilibrin.

 

DEMI
21. prill – 21. maj

Do e keni te veshtie t’i qëndroni besnike partnerit tuaj sot sepse dikush do iu joshe jashtë mase. Kujdes me çdo gjë qe do bëni sepse do e lëndoni jashtë mase atë qe keni ne krah. Për beqaret do jete dite e favorshme për aventura pasionante dhe emocionuese. Ne planin financiar do përballeni me situata aspak te favorshme. Tregohuni te arsyeshëm me shpenzimet.

BINJAKET
22. maj – 21. qershor

Venusi do ju ndihmoje te zgjidhni te gjitha problemet qe keni pasur me partnerin dhe do filloni te ndieni pak me shume gëzim se zakonisht. Nuk do keni me mosmarrëveshje si me pare. Beqaret do i shtojnë jashtëzakonisht takimet dhe mund te fillojnë aventura te këndshme. Për financat do keni një qasje me te mire dhe situata do përmirësohet tej mase.

GAFORRJA
22. qershor – 22. korrik

Jupiteri, planeti i suksesit dhe kënaqësive do ketë ndikim shume te madh tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite. Nuk do ketë me asnjë keqkuptim apo mosmarrëveshje. Beqaret do jene te gatshëm te fillojnë çdo lloj historie vetëm e vetëm qe te mos mbeten me statusin e dikurshëm. Merkuri do forcoje intuitën ne planin financiar dhe do ju beje ta mbani situatën te qëndrueshme.

LUANI
23. korrik – 22. gusht

Lidhja juaj sot do jete e trazuar dhe nuk do ndiheni mire. Debatet vërtet nuk do jene te forta, por nuk do arrini dot te keni një komunikim te kënaqshëm. Beqaret do këmbëngulin ta bëjnë për vete dike dhe do ja dalin pa u munduar shume. Për buxhetin do keni gjithë kohës mbështetjen e yjeve dhe situata do përmirësohet me shume nga sa e keni menduar ndonjëherë.

VIRGJERESHA
23. gusht – 23. shtator

Çiftet qe kane pasur probleme kohet e fundit do e kenë te vështirë te krijojnë një ambient te ngrohte, megjithatë nuk duhet te mërziten. Gjerat do rregullohen pak nga pak. Beqaret do kenë një takim kalimtar i cili nuk do sjelle asnjë lidhje te qëndrueshme. Kujdes! Situata financiar do jete e qëndrueshme. Vazhdoni te shpenzoni me kujdes dhe maturi.

PESHORJA
24. shtator – 23. tetor

Do bashkëpunoni mjaft me partnerin tuaj sot dhe do i shprehni gjithçka atij pa druajtje. Ne fakt edhe pse atij nuk mund t’i pëlqejë diçka është gjeja me e mire qe mund te bëni. Konfigurimi i yjeve nuk do jete pozitiv për beqaret. Qëndroni edhe pak ashtu si jeni, sot nuk është dita për te filluar një lidhje. Ne plani financiar situata do jete paksa delikate.

AKREPI
24. tetor – 22. nëntor

Ne çift, marrëdhënia me partnerin do jete e mire. Te dy do ndani te njëjtat mendime mbi tema te caktuara dhe do planifikoni te ardhmen. Do jeni joshës dhe magnetike gjate kësaj dite ju beqare. Cilindo qe do pëlqeni do arrini ta tërhiqni pas vetes. Ne planin material do fryje një fllad i ngrohte. Do ndiheni gati te ndërmerrni sfida qe situata te përmirësohet sa me shume.

SHIGJETARI
23. nëntor – 21. dhjetor

Përfitoni nga kjo dite e bukur për te folur me hapur me partnerin tuaj dhe për te sqaruar te gjitha keqkuptimet qe keni pasur. Ai do iu kuptoje dhe do tregohen tolerant. Beqaret do favorizohen nga Venusi. Mundësitë për takime te veçanta do jete te shumta. Për sektorin e financave do kujdeseni me tepër dhe nuk do keni asnjë te papritur. Shpenzimet i bëni me maturi.

BRICJAPI
22. dhjetor – 20. janar

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete me e mire dhe me e bukur gjate kësaj dite. Do tregoheni me te kuptueshëm dhe do e toleroni partnerin. Beqaret do jene sharmante dhe joshës. Askush nuk do iu rezistoje dot kështu qe përgatituni për ndryshime te statusit. Ne planin financiar duhet te përdorni një strategji tjetër nëse doni t’ia dilni. Mundësitë i keni.

UJORI
21. janar – 19. shkurt

Dite e mire kjo e sotmja për te dashuruarit. Priten përmirësime ne jetën ne çift, pas një periudhe jo fort te këndshme. Do jeni ne te qete gjate kësaj dite. Beqaret do kenë takime, por ato mund te sjellin veçse lidhje momentale. Prisni edhe pak për t’u ndeshur me personin e duhur. Sektori i financave do jete i brishte. Shmangni me çdo kusht shpenzimet e mëdha.

PESHQIT
20. shkurt – 20. mars

Partneri do jete me i disponueshem gjate kësaj dite te kaloje kohe me ju dhe t’iu beje te ndiheni sa me mire. Beqaret do kalojnë momente shume euforike dhe te bukura. Do dilni neper takime me persona qe ia vlen te krijosh një lidhje. Klima ne planin financiar do jete e favorshme për investime. Kini parasysh te mendoheni mire para sete hidhni çfarëdo lloj hapi.


TË NGJASHME