HomeLifestyle

Horoskopi ditor për ditën e premte – 11 Janar 2019

DASHI
21. mars – 20. prill

Te lindurit e kësaj shenje qe janë ne një lidhje do kenë një dite disi te paqëndrueshme sot. Here pas here ata do konfliktohen me atë qe kane ne krah, por nuk do mungojnë as momentet kur do dashurohen plot pasion. Beqaret do gjejnë një person qe do iu përshtatet ekzaktesisht shijeve te tyre. Dielli do ju ndihmoje disi ta përmirësoni sektorin e financave, megjithatë edhe ju vete duhet te merrni masa me strikte.

DEMI
21. prill – 21. maj

Te dashuruarit do jene me sensuale gjate kësaj dite dhe do kenë dëshira me ndryshe nga zakonisht. Për fatin e mire partneri i tyre do jete i gatshëm t’ua plotësojë dëshirat. Beqaret do e kenë me te lehte te joshin sepse personat qe do ju dalin para do jene me te vërtetë te mrekullueshëm. Për sa iu përket financave Neptuni do ju beje konfuze. Situata ne fakt nuk ka për te qene aspak e favorshme.

BINJAKET
22. maj – 21. qershor

Influenca pozitive e planeteve do ju beje ta përforconi edhe me tepër marrëdhënien tuaj me partnerin. Divergjencat e kohëve te fundit do marrin fund dhe qetësia do rivendoset. Beqaret do përkëdhelen akoma me shume nga yjet dhe jeta e tyre do marre një drejtim te jashtëzakonshëm. Nëse me financat vazhdoni te jeni te matur keni për te gjetur zgjidhje edhe për disa probleme te vjetra.

GAFORRJA
22. qershor – 22. korrik

Dita juaj do jete me e animuar dhe me emocionuese sot. Nuk do bëni asgjë pa marre mendimin e partnerit dhe kjo do iu afroje me shume. Beqaret do i kushtojnë shume rëndësi punës dhe nuk do kenë kohe për jetën sentimentale. Mos harroni qe ditët ikin shpejt. Nëse tregoheni te arsyeshëm me shpenzimet situata financiare do jete e qëndrueshme.

LUANI
23. korrik – 22. gusht

Me bekimin e Saturnit dashuria do shkëlqejë gjate kësaj dite. Partneri juaj do dyfishoje përkujdesjen me gjeste dhe fjale te ëmbla. Beqaret tashme do dine si te veprojnë me personat qe ju pëlqejnë kështu qe mund te arrijnë t’i bëjnë për vete me shpejt. Me financat duhet te vazhdoni te jeni te kujdesshëm edhe pse situata për te thënë te vërtetën do jete goxha me e qëndrueshme.

VIRGJERESHA
23. gusht – 23. shtator

Kritikat e partnerit ndaj jush do vazhdojnë edhe gjate kësaj dite. Do jeni gjithë kohës te mërzitur dhe mezi do e shtyni. Merrni guximin dhe flisni seriozisht me te. Beqaret vërtet do kenë disa takime, por duhet te tregohen me te arsyeshëm dhe te logjikojnë para se te marrin vendime. Ne planin financiar shmangni operacionet e mëdha qe mund t’iu rrënojnë.

PESHORJA
24. shtator – 23. tetor

Ka mundësi te fillojnë dashuriçka për beqaret gjate kësaj dite. Dita do jete euforike dhe e mbushur me emocione. Shfrytëzojeni sa te mundni. Ata qe janë ne një lidhje do kenë goxha mosmarrëveshje me partnerin. Mundohuni te tregoheni pak me tolerante qe gjerat te mos marrin tatëpjetën. Ne planin financiar është koha për te marre iniciativa te guximshme.

AKREPI
24. tetor – 22. nëntor

Dy planetë do jene aleate tuaj me te mire ne dashuri. Nga njëra ane Jupiteri do sjelle fat dhe gëzim, ndërsa nga ana tjetër Venusi do sjelle me tepër pasion. Nëse jeni ende vetëm do keni disa mundësi për takime. Shfrytëzojini, por mos u nxitoni për te marre vendime. Ne planin financiar do keni gjithçka nen kontroll. Ruajeni sa te mundni këtë situate.

SHIGJETARI
23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta juaj ne çift do jete paksa konfuze gjate kësaj dite. Qartësojuni njëherë mire me veten tuaj para se te flisni me partnerin, por nëse ndjenjat për te nuk janë shume te forta mos e mbani kot me shpresa. Beqaret nuk duhet te tregohen te pamatur me personat qe do takojnë sepse do krijojnë një opinion te keq. Ne planin financiar duhet te prisni edhe pak për te kryer investime.

BRICJAPI
22. dhjetor – 20. janar

Jeta sentimentale do jete shume e bukur dhe e mbushur me emocione gjate kësaj dite. Do merrni edhe disa vendime te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Beqaret do mendojnë vetëm për familjen dhe miqtë. Dashuria për ta kalon gjithmonë ne plan te dyte. Nëse deri me sot nuk jeni treguar te matur me financat, ka ardhur koha ta bëni.

UJORI
21. janar – 19. shkurt

Sektori i dashurisë do jete i mbushur me surpriza gjate kësaj dite. Momentet pasionante dhe te zjarrta do jene te shumta. Shfrytëzojeni ditën sa me shume qe te mundeni. Beqaret do kenë disa mundësi për te krijuar lidhje, por do hezitojnë. Shmangni sa te mundni shpenzimet e tejskajshme nëse doni qe financat te mos kenë tronditje te mëdha. Rreziku i tepërt do iu dëmtojë.

PESHQIT
20. shkurt – 20. mars

Ndjesitë qe do përjetoni gjate kësaj dite pranë partnerit tuaj do jete te papërshkrueshme. Te dy se bashku do mendoni t’i çoni gjerat me tej dhe te jetoni bashke. Keni kaq shume nevoje për njeri-tjetrin. Femrat beqare do kenë me shume sukses ne dashuri sesa meshkujt. Ne planin financiar nuk duhet te merrni vendime te nxituara te cilat do ua prishin ekuilibrin.


TË NGJASHME