HomePsikologji

Horoskopi mujor, dashuria, puna, financat për mars 2019

Ky është horoskopi për muajin mars 2019. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Në këtë kohë të vitit ndjenjat kërkojnë qetësi. Ata që kanë përjetuar një ndarje mund të bëjnë takime interesante dhe dëshira për dashuri mund të jetë aq e fortë sa të fillojë një histori të re. Në fakt, mund të ketë emocione të mira për Dashin dhe shumë keqkuptime do të lënë hapësirë ??për një mirëkuptim të fortë dhe të papritur. Ata që mbajnë këmbët në dy këpucë duhet të shmangin kompromise dhe të flasin qartë. Parashikohet një takim i veçantë në dekadën e fundit të muajit.

Puna: Ka shumë inovacione në punë, më në fund aktivitetet e kryera do të rriten dhe dikush mund të bëjë propozime. Pas një periudhe të vështirë, shumë Dash do të jenë në gjendje të ndërtojnë diçka konkrete dhe madje edhe nëse është e vështirë të arrihet suksesi. Ata që kanë një aktivitet të pavarur mund të gëzojnë një qiell interesant dhe hyrja e Diellit në shenjë në fund të muajit do të përmirësojë gjërat. Mund të vijnë bashkëpunime të reja, të cilat do të jenë mjaft interesante dhe do të lejojnë që situata ekonomike të stabilizohet.

Demi

Dashuria: Në dashuri, të lindurit e Demit në këtë muaj do të ketë një moment reflektimi. Kush ka në mendje projektet e bashkëjetesës ose martesa mund të fillojnë të planifikojnë për të qenë në gjendje t’i realizojnë në muajt në vijim. Periudha pozitive do të vazhdojë deri në mes të muajit dhe do të sjellë harmoni në çifte, por gjithashtu edhe një diskutim mbi aspektet ekonomike apo çështjet familjare. Megjithatë, ato nuk do të jenë shumë të rëndësishme dhe do të ketë pajtim. Takime të mira për beqarët, edhe për ta horoskopi premton një periudhë mjaft pozitive, por dashuria nuk do të jetë emocionuese dhe do të duhet pak kohë për të gjetur shpirtin binjak.

Puna: Horoskopi i këtij muaji këshillon ata që mendojnë se janë të gatshëm të përfshihen për të dalë përpara. Në këtë periudhë një person me ndikim mund të vërejë aftësitë e atyre që lindin nën shenjën e demit dhe ofrojnë propozime të shkëlqyera. Mbi të gjitha ata që kanë ambicie artistike do të favorizohen, por edhe ata që punojnë vetë mund të kenë mundësi të mira për të shkëlqyer. Ardhja e Uranit në shenjën e pritur rreth mesit të muajit do të sigurojë një rimëkëmbje të mirë. Kalimi i këtyre bimëve mund të sjellë ndryshime të papritura.

Binjakët

Dashuria: Muaji do të fillojë me disa flirtime që rrjedhin nga ambienti i punës dhe që mund të prishin sferën emocionale. Distanca që disa çifte do të jenë në gjendje të jetojnë për shkak të transferimeve do të jetë një nga shkaqet kryesore të grindjeve dhe kjo do të sjellë përfundimin e shumë historive. Nëse nga njëra anë ekziston një partner i cili qëndron, nga ana tjetër dikush nuk do të jetë më i gatshëm ta bëjë këtë. Disa situata mund të zgjidhen vetëm përmes dialogut, mirëkuptimit dhe durimit. Dhe beqarët do të kenë nevojë për shumë durim, të cilët do të përpiqen të krijojnë marrëdhënie të reja të qëndrueshme, por do të jetojnë vetëm në aventura!

Puna: Nëse jeta sentimentale lë diçka për të dëshiruar, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për jetën profesionale. Ky muaj me të vërtetë do të jetë shumë i rëndësishëm në lidhje me marrëveshjet dhe negociatat për ata që janë lindur nën shenjën e binjakëve. Horoskopi njofton nisjen e projekteve të reja që gjithashtu do të mbështeten nga bashkëpunëtorët dhe anëtarët. Mundësi të mira për të zgjidhur edhe probleme financiare, hua për sipërmarrësit që duan të ri-nisin një kompani apo duan të marrin rrugë të reja. Ndryshimet dhe transferimet do të jenë në rendin e ditës dhe të gjitha me nota pozitive dhe promovime.

Gaforrja

Dashuria: Horoskopi i marsit sjell pakënaqësi në jetën sentimentale, që mund të konsistojë në ftohjen e disa marrëdhënieve edhe të qëndrueshme. Kush ka një marrëdhënie të rëndësishme mund të jetojë diskutime ose përkundrazi nuk mund të flasë aspak. Konfliktet do të krijohen nga problemet që kanë të bëjnë me punën dhe sferën familjare. Reflektimet dhe dyshimet do të jenë të pashmangshme dhe në disa raste do të ketë gjithashtu tradhëtira. Të qetë dhe të lumtur do të jenë beqarët të cilët do të qëndrojnë larg nga çështja e zemrës!

Puna: Ky muaj do të jetë në gjendje të japë perspektiva të ndryshme në lidhje me punën për njerëzit e lindur nën shenjën e Gaforres. Marsi do të jetë ndihmesë e konsiderueshme në kapërcimin e disa problemeve personale, por ne duhet të marrim parasysh dëshirën për të ndryshuar. Megjithatë, ata që vendosin të ndryshojnë grupin e punës, nuk do ta eliminojnë plotësisht agjitacionin dhe pakënaqësinë. Dikush në fakt mund të përmbushë përgjegjësitë e veta mbi ata që janë lindur nën këtë shenjë, duke shkaktuar zemërim, por gjithashtu mund të vijnë në kritikat e padrejta, të cilat do të tolerohet keq nga vendasit. Saturni në opozitë përkeqëson mjedisin e punës, kështu që në këtë periudhë më mirë shmangni investimet e rrezikshme.

Luani

Dashuria: Në fushën e dashurisë, yjet shpallin stabilitetin dhe forcimin e marrëdhënieve ekzistuese. E panevojshme të përpiqeni të shikoni larg kur duhet të punoni për të rikuperuar një marrëdhënie, kush do ta bëjë këtë do të hyjë në konfuzion dhe do të rrezikojë të humbasë atë që kishte fituar. Ata që kanë jetuar një ndarje kanë të bëjnë me vetëdijen, në vend të kësaj mund të ndjehen më mirë dhe plotësisht të jetojnë një periudhë çlirimi. Sidoqoftë, qëndrimet kritike duhet të shmangen dhe qartësia duhet të kërkohet menjëherë kur lindin dyshime. Takime për beqarët, sidomos rreth fundit të muajit.

Puna: Nga pikëpamja e punës, të lindurit nën shenjën e Luanit do të përjetojnë një ngadalësim të lehtë në këtë muaj, edhe nëse do të pengojë disa qëllime. Edhe në qoftë se energjia nuk është në nivelin më të lartë, prania e Jupiterit mbetet në ndihmë të shkëlqyer që të mos dorëzoheni ndaj vështirësive apo kurtheve të ziliqarëve. Në javën e dytë të muajit mund të ketë disa tensione në punë që do të sjellin kundërthënie. Yjet rekomandojnë të lini mënjanë krenarinë, shumë shpejt kënaqësitë do të vijnë.

Virgjëresha

Dashuria: Pak hapësirë ??për ndjenjat, të lindurit e Virgjëreshës janë shumë të zënë me punën e tyre dhe nuk kanë shumë kohë për t’i kushtuar dashurisë. Ky qëndrim gjithashtu do të çojë beqarët për të shpëtuar shumë mundësi të mira për të gjetur një shpirt binjak, ndërsa te çifte, do të ndihmojë në shmangien e grindjeve. Çiftet dominuese do të kenë probleme që kanë të bëjnë me shtëpinë dhe fëmijët, nëse ka, por edhe me kostot, shpesh argumenti i domosdoshëm për t’u shmangur!

Puna: Horoskopi i marsit përfshin momente jo shumë të qeta, që rrjedhin nga mosmarrëveshjet e pazgjidhura në të kaluarën dhe se tani përsëriten. Disa trazira në vendin e punës mund të çojnë në vendime drastike, të tilla si ndryshimi, por para se të lihen të sigurtë për të pasigurtët, ne duhet të konstatojmë kushtet e propozuara. Saturni dhe Marsi janë në çdo rast shumë pozitiv dhe prandaj muaji do të jetë interesant për përvoja të reja dhe testime në sektorë të rinj. Edhe Urani kthehet i favorshëm dhe jep energji dhe forcë.

Peshorja

Dashuria: Ndjenjat zgjohen këtë mars, ata që janë të martuar ose bashkëjetojnë do hedhin hapapër më tej, ndërsa beqarët mund të bëjnë njohje të mira, kështu që është koha për të takuar shpirtin binjak në qoftë se ata duan ta gjejnë atë. Nga ana tjetër, do të ketë probleme midis atyre në të cilët dialogu është ndërprerë për një kohë të gjatë dhe do të jetë e nevojshme të qartësohet për të gjetur një marrëveshje. Në të gjitha situatat, megjithatë, Peshorja do të ketë një qiell të mirë dhe të gjithë do të jenë në gjendje të jetojnë në emocione të bukura. Venusi në aspektin pozitiv na bën të parashikojmë disa aventura të bukura.

Puna: Ankthet dhe keqardhjet mund të shqetësojnë ata që kanë lindur në Peshore në këtë muaj të marsit. Të rinjtë që janë duke luftuar me një punë të redo të jetojnë momentet e dyshimit dhe pasigurisë, sepse ata do të ndihen nën hetim, ndërsa ata që janë promovuar dhe detyrat e reja do të vlerësohen. Disa madje mund të kenë keqardhje për zgjedhjet e bëra në të kaluarën. Yjet, megjithatë, gjithashtu ofrojnë transferta që premtojnë.

Akrepi

Dashuria: Dielli dhe Mërkuri pozitiv në shenjë do të ndihmojnë për të thjeshtuar jetën e dashurisë së Akrepit. Në fakt, një komunikim më i mirë do të na lejojë të rregullojmë disa keqkuptime që mund të kenë lindur në të kaluarën me partnerin/en. Gjërat do të përmirësohen sidomos nga fundi i muajit mars dhe harmonia e çiftit do të kthehet të jetë e lartë, por vetëm në mesin e njerëzve që jetojnë një krizë të lehtë. Për fat të keq, opozita e Marsit mund të shkaktojë nervozizëm dhe madje edhe beqarët do të preken nga këto ulje dhe ngritje që do të ndikojnë në zgjedhjet e tyre.

Puna: Edhe pse Jupiteri nuk është më në qiellin tuaj muaji mars njofton favorin e planeteve më të favorshme që do t’ju ndihmojë të keni mundësi të shkëlqyera për fitim. Do të ketë takime që do të ndihmojnë në rrugën profesionale dhe nëse shumë prej jush nuk kanë gjetur punë, pjesa përfundimtare e muajit do të sjellë lajme të mira. Në çdo rast, mos ndaloni, pastaj vazhdoni të intervistoni dhe dërgoni planprogramin, diçka do të vijë. Ata që tashmë kanë një punë mund të marrin gjithashtu një rritje pagash, por vetëm në disa raste.

Shigjetari

Dashuria: Muaji mars do të hapet në emër të ndjenjave dhe shumë histori mund të bëhen zyrtare, ndërsa të tjerët do të gjejnë harmoninë e dëshiruar. Është një muaj shumë i rëndësishëm dhe është mjaft pozitiv edhe për beqarët që duan të fillojnë një histori që ka një fund të lumtur. Ata me fat do të jenë në gjendje të gjejnë personin e duhur për të bërë projekte, madje edhe për ato të rëndësishme. Qëllimi për të gjithë është gjetja e qetësisë dhe me Venusin e favorshëm ju duhet të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi.

Puna: Janë njoftuar momente të veçanta për ju në sferën e punës. Do të ketë shumë ngazëllim për t’i dhënë trupit intuitën dhe idetë, prandaj rekomandojmë ta drejtoni këtë energji në mënyrën e duhur për të marrë diçka. Dekada e parë e muajit do të shohë planetet në një aspekt shumë pozitiv dhe do të jetë një kohë e mirë për të filluar bashkëpunime të reja. Ata që tashmë kanë projekte në progres mund të marrin kënaqësi të mëdha, ndërsa ata që kanë zgjedhur një rrugë tjetër do të duhet të shikojnë përpara dhe të shmangin ndonjë keqardhje. Çdo iniciativë e ndërmarrë në këtë muaj do të gjejë ende tokë pjellore falë tranzitit të Marsit dhe Jupiterit.

Bricjapi

Dashuria: raste të shkëlqyera për Bricjapin në dashuri. Marsi do të jetë një muaj themelor për çiftet që kanë kaluar prej kohësh, duke jetuar së bashku, por ende nuk kanë vendosur të ndërmarrin hapin e madh. Ata që kanë konfirmuar ndjenjat e tyre do të dinë se çfarë të bëjnë dhe do të jenë në gjendje të shpejtojnë kohën për të organizuar edhe një martesë. Madje edhe beqarët do të bëjnë njohje të mira dhe pavarësisht mosbesimit tipik të kësaj shenje do të mbushet nga pasioni dhe emocionet.

Puna: muaj produktiv, Marsi do të japë nxitjen e duhur për t’u kushtuar veten atyre që u pëlqejnë. Edhe Venusi është në tranzit pozitiv dhe jep kreativitet dhe energji, por gjithashtu shumë raste që do t’i bëjnë gjërat të kthehen në rrugën e drejtë. Kush është përballur me shpenzimet ose që ka pasur probleme në të kaluarën në punë, do të gjejë zgjidhjet e duhura për t’i arritur fundet dhe për t’u kthyer në rrugën e duhur. Pasuria gjithashtu do të japë pak ndihmë në përmirësimin e të ardhurave dhe do të krijojë kushtet për të kryer edhe negociatat dhe bizneset më delikate.

Ujori

Dashuria: Dashuria do të jetë në plan të parë për Ujorët, Marsi do të jetë fatale për takimet. Horoskopi në fakt njofton për beqarët se do të ketë shumë raste që mund të sjellin takime interesante. Venusi do të jetë në shënjestër që nga fillimi i muajit dhe madje edhe ata që janë në çifte do të kenë një jetë më të thjeshtë. Shumë do të mendojnë gjithashtu për zgjerimin e familjes, ndërkohë që ata që vendosin të mbyllin një histori mund ta bëjnë këtë pa shumë vuajtje, madje duke provuar një ndjenjë të thellë çlirimi.

Puna: Nga pikëpamja e biznesit, Ujori do të investohet nga një forcë e pabesueshme që kjo shenjë ka sjellë me të për njëfarë kohe. Horoskopi ofron një periudhë plot mundësi të reja, me yjet në favor dhe të rregulluar mirë për të sjellë projekte të rëndësishme. Ata që duan një promovim ose një avancim në karrierë duhet të veprojnë në pjesën e parë të muajit, të konsideruar si më të fatit dhe më të mbrojtur nga yjet. Rreth fundit të muajit, shumë nga shenjat do të jenë në gjendje të ndërmarrin një karrierë të re.

Peshqit

Dashuria: Stabilitet më i madh nga pikëpamja e ndjenjave, veçanërisht nëse ato janë në çifte. Megjithatë, do të ketë pakënaqësi në shumë marrëdhënie dhe ata që nuk ndihen të dashur do të jenë në gjendje të tradhëtojnë. Ata që janë vetëm dhe do të duan të jenë të kënaqur me një person tjetër, nuk do të kenë probleme të mëdha, do përfitojnë vetëm nga mundësitë për takimet që do të dalin.

Puna: Koha e mirë për ata që vendosin të fillojnë biznesin e tyre ose të ndërmarrin një aktivitet që në njëfarë mënyre e bën atë autonome. Muaji mars për Peshqit është e favorshme për iniciativat e marra me guxim, edhe nëse është e nevojshme të jeni të kujdesshëm në investime. Nga mesi i muajit mund të shihen projekte të reja që do të zhvillohen më shumë në muajt e ardhshëm, falë edhe ardhjes së sezonit të bukur. Shkurtimisht, ata që mbjellin mirë do të korrin edhe më mirë.


TË NGJASHME