HomeShowbiz

Humb vendin e parë në Instagram, Kylie Jenner zëvëndësohet nga aktori i njohur

Kylie Jenner për disa vite me radhë ishte emri më i paguar i Instagramit.

Kylie numëron 183 milion ndjekës në Instagram, por tani këtë shifër ja ka kaluar Dwayne Johnson “The Rock” i cili ka 188 milion ndjekës dhe fitimet e tij janë rritur me 15% që prej vitit të kaluar.

The Rock Running for President? Stranger Things Have Happened | Vogue

Sipas listës së “Hopper HQ” për personat më të paguar në Instagram, “The Rock” paguhet më shumë se 1 milion dollarë ndërsa Kylie, tashmë merr 980 mijë dollarë për një postim.

Këtë vit fitimet e 22 vjeçares kanë rënë por përveç kësaj disa javë më parë,një revistë amerikane tregoi se Kylie e kishte falsifikuar statusin e miliarderes dhe u hoq nga lista e tyre.


TË NGJASHME