HomeSport

Humbja në derbi, Partizani shkarkon trajnerin

Klubi i Futbollit Partizani njofton se Presidenti Gazment Demi ka mbyllur ditën e sotme bashkëpunimin me trajnerin Franko Lerda.

“Presidenti Demi i uron trajnerit Lerda suksese të mëtejshme në karrierën e tij sportive”, thuhet në njoftim.

Shkarkimi i trajnerit Lerda vjen pas humbjeve të Partizanit në dy ndeshjet e fundit. Partizani humbi mbrëmë derbin ndaj Tiranës dhe para një jave u mposht nga Bylis.


TË NGJASHME