HomeSociale

Hyn për të vjédhur në vilë, hajduti fëllíq politikanin me letrën që i lë

Nëse nuk keni para në shtëpi e mbyllni shtëpinë me çels kur dilni? Me siguri që po! Por a veproni në të njëtën mënyrë me kasafortën e parave?

Një ngjarje mjaft e çuditshme ka ndodhur në Indi, ku një hájdut është zhgënjyer nga sasia e parave dhe sendeve me vlerë që ka gjetur në vilën rezidenciale të një zyrtari qeveritar.

Hájduti pasi ka kontrolluar shtëpinë mirë e mirë dhe nuk ka gjetur aq sa kërkonte në kasafortë kishte lënë shënim një letër.

Në letrën e hajdutit thuhej:  “Kur nuk keni para pse e kyçni shtëpinë dhe kasafortën?!”

Kopja e letrës që tashmë gjendet në duart e polícisë është bërë virale në rrjet, duke ngjallur komente të shumta./ GOTA NEWS ALBANIA


TË NGJASHME