HomeSport

Hysaj patriotik deri në detaje, Napoli i “zbulon” tatuazhin

Mund të thuhet se të gjithë futbollistët e Kombëtares Shqiptare janë patriotë dhe këtë e dëshmojnë herë pas here si në fushën e lojës ashtu edhe jashtë saj.

I fundit që ka surprizuar me veprimin e tij është pikërisht Elseid Hysaj.

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi që aktivizohet tek Napoli ka bërë tatuazh një shqiponjë e cila i mbulon thuajse gjithë pjesën e këmbës poshtë gjurit.

Interesant është fakti që këtë tatuazh me simbolin kombëtar të Shqipërisë që ka bërë Hysaj e ka publikuar fillimisht një ndër faqet e Napolit.


TË NGJASHME