HomeLajmi i Fundit

I infektuar nga virusi, humb jetën shoferi i ministres Spiropali

Ditët e fundit Shqipëria po përballet me rritje të numrit të viktimave dhe të infektuarve me koronavirus.

Ndërkohë, mësohet se COVID-19 i ka marrë jetën ditën e sotme dhe shoferit të ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Sipas burimeve gardisti me inicialet G.P. 58-vjeç dy ditë më parë kishte shfaqur temperaturë të lartë. Duke marrë shkas nga simptomat, 58-vjeçari është dërguar në spitalin COVID-2, te Sanatoriumi, por nuk mundi të mbijetoj