HomeSport

Imagjinoni sikur këta të dy të luanin bashkë!

David Beckham u kthye në Paris këtë mëngjes dhe u takua me një nga lojtarët më të njohur për aftesite e tij në futboll në botë: Kylian Mbappé!

Beckham ka luajtur për Paris Saint-Germain në 2013. Gjashtë vjet më vonë, Mbappé 20-vjeç po udhëheq në kryeqytetin francez. Këtë mëngjes, të dy yjet e futbollit shijuan mëngjesin së bashku.

Në faqen e tij Instagram, Kylian Mbappé shprehu mirënjohjen e tij për të kaluar disa kohë me ikonën e Anglisë: ‘Mëngjesi me legjendën. Ishte një nder që u njohëm, ju jeni një frymëzim për të gjithë ne David Beckham ‘.

Por kënaqësia ishte e ndërsjellë, edhe Beckham ka postuar: “Sa kënaqësi e madhe për të takuar një fitues të Kupës së Botës, lojtar i madh, por më e rëndësishmja, një person i madh … gjithmonë kthehem në Paris sepse është një nga vendet e mia të preferuara në botë por ai u bë edhe më I mirë këtë mëngjes … Isha duke mbajtur medaljen e Kupës së Botës. Fëmijët e mi mund të ndihen pak xhelozë tani, me vjen keq çuna.”
“Faleminderit miku im i ri, po më mungonte shumë Parisi”


TË NGJASHME