HomePolitikë

Inaugurohet stadiumi i ri para ndeshjes, Rama me familjen në ceremoninë e hapjes

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga familja  e tij, bashkëshortja Linda Rama dhe djali, Zaho,  ishte i pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të stadiumit të ri “Air Albania Stadium.

Në fjalën e tij gjatë ceremonisë, kryeministri ram ath ase kjo ditë do të mbetet në histori për sportin shqiptar.

“Një ditë që mbetet në histori për sportin shqiptar. E kam pritur këtë moment prej shumë e shumë vitesh, e kam ëndërruar gjatë që shqiptarët nuk do të hynin më në një nevojtore futbolli për të mbështetur kombëtaren”, tha Rama.


TË NGJASHME