HomeSociale

Infektohet me Covid-19 ministrja Belinda Balluku, ja si paraqitet gjendja e saj shëndetësore

Covid prek edhe kabinetin ministror të kryeministrit Edi Rama. Sot ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka njoftuar se ministrja Belinda Balluku, ka rezultuar pozitive me Covid pasi ka bërë testimin.

Ministrja është në gjendje të mirë shëndetësore, paraqet simptoma të lehta dhe ka nisur karantinimin sipas protokollit përkatës.

“Përfitojmë nga rasti t’u bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve, të respektojnë të gjitha masat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së pandemisë”, thuhet më tej në njoftimin e ministrisë.


TË NGJASHME