HomePolitikë

‘Integrim europian me monizëm’, Vasili sulmon ambasadorin Sattler

Opozita vijon akuzat ndaj zyrtarëve të huaj në vend. Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka akuzuar ambasadorin austriak Sattler, se ka ardhur në Shqipëri vetëm për të bërë pushime, që sipas tij janë të sponsoziruara nga Edi Rama.

Sot ambasadori Johann Sattler i ktheu përgjigje letrës së kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi për ngritjen e një komisioni administrativ ndërkombëtar për të qeverisur bashkitë shqiptare.

Statusi i plotë:

Shqiperia jeton akoma(edhe per shume pak kohe) nen nje kryeminister te 1913 edhe sepse disa ambasadore kane bere vetem e vetem pushime ne Shqiperi,mos e dhente zoti te sponsorizuar nga vete kryeministri qe ben votime moniste qe s’gjenden më as ne Afriken e zeze.

Keto votime per faqe te zeze ku kryeministri vjedh edhe veten e behet gazi i botes disa….nuk i shohin.

Dhe pastaj na thone didaskalirat e integrimit europian…

Integrim europian me monizem ua ua ua.


TË NGJASHME