HomeSport

Inter është duke kërkuar Robert Lewandowski

Lewandowski kryeson listën e lojtarëve që mund ta zëvendësojnë Mauro IcardinInter, sipas mediave italiane. Icardi pritet të largohet nga Inter gjatë afatit kalimtar të verës.
Related image

Problemet rreth Icardit filluan të bëhen publike kur Inter ia mori shiritin e kapitenit dhe në vend të tij, kapiten u bë Samir Handanovic, më 13 janar. Icardi nuk ka pranuar të luajë për klubin zikaltër që nga atëherë.
Related image
Në vend të Icardit, Interi pritet ta sjellë qendërsulmuesin polak, Lewandowskin, i cili i ka shënuar 22 gola31 ndeshje të këtij sezoni me Bayern.


TË NGJASHME