HomeSport

Fiton derbin/ Interi edhe pse me mungesa, shkatërron Milanin

Inter ka dhuruar spektakël në “San Siro”, sfidë që përfundoi me pesë gola të shënuar, vetëm një fitues – ai është Interi.Risultati immagini per Milan Inter

Një gol u shënua në pjesën e parë, katër të tjera në atë të dytë.

Fillimisht, Matias Vecino shënoi për 1-0 në minutën e 3.Risultati immagini per Milan Inter

Për 2-0 shënoi Stefan De Vrij në minutën e 51’, Milan reagoi përmes Bakayoko në minutën e 57’, duke ngushtuar epërsinë në 1-2.Immagine correlata

Inter riktheu sërish epërsinë në minutën e 67’, ishte sulmuesi i ri argjentinas, Lautaro Martinez, ai që shënoi për 3-1 nga penalltia.Risultati immagini per milan inter

Por, Milani reagoi sërish menjëherë – duke ngushtuar epërsinë me anë të Mateo Musacchio në minutën e 71’, që shënoi për 2-3.Risultati immagini per Musacchio interNë derbin e çmendur, ku dy skuadrat dhuruan spektakël, pati ende raste deri në vërshëllimën e fundit të gjyqtarit, por portat nuk u tundën më dhe Interi fitoi 3-2 për të pushtuar pozitën e tretë me 53 pikë, dy më shumë se Milani.


TË NGJASHME