HomeSport

Inter me shumë mungesa kundër Frankfurt

Përveç  sulmuesit Mauro Icardi, Luciano Spalletti nuk do të mundë të llogarisë as në Radja Nainggolan dhe Keita Balde, të cilët janë të lënduar.

Immagine correlata

Icardi vijon të jetë jashtë skuadrës së Inter për shkak të problemeve me klubin, ndërsa Keita ende nuk e ka rimarrë veten nga lëndimi i mëhershëm dhe Nainggolan u lëndua në stërvitje të martën.
Risultati immagini per nainggolan

Dalbert, Roberto Gagliardini dhe Joao Mario nuk kanë të drejtë të luajë për Inter në Ligën e Evropës për shkak të kufizimeve të Financial Fair Play.Immagine correlata

Për t’i mbushur moshlleqet, Spalletti i ka thirrur talentet e Primaverës, Thomas Schiro dhe Davide Merola.

Skuadra e plotë e Interit kundër Frankfurtit: Handanovic, Padelli, Berni; De Vrij, Ranocchia, Asamoah, Cedric, Miranda, D’Ambrosio, Skriniar; Vecino, Valero, Perisic, Schiro, Brozovic; Lautaro, Politano, Merola, Candreva


TË NGJASHME