HomeSociale

Interneti “çméndet” kur sheh madhësinë e binjakeve të porsalindura

Petite Alexis LaRue, 22 vjeçe, thotë se vajzat e saj binjake ishin në shënjestër të talljeve pasi njerëzit panë peshën e tyre përmes një videoja në TikTok që shkoi virale me mbi 46 milion shikime.

Nëna e re u ka bërë thirrje njerëzve që të jenë “të sjellshëm” pasi ata e akùzuan për ushqyerjen e tepërt të binjakeve të saj shtatë muajshe, të cilët peshojnë nga nga 9.5 kg secila.

Në video 22-vjeçarja mban binjaket e saj, Camila dhe Elena, në krahë por duket shumë e vogël në krahasim me foshnjat.

Sapo binjaket lindën, mamaja filloi të bënte video me to për llogarinë e saj TikTok, @themejiafamily_ kur donte të kalonte kohën.

Por mamaja mbeti e habitur kur përdoruesit e rrjeteve sociale filluan të linin komente të tilla si “ato janë tetëvjeçare” dhe “nëse do të qëndronin njëra mbi tjetrën do të ishin më të gjata se ti”.

Binjaket e saj të çmuara po rriten aq shpejt saqë tashmë e kanë trefishuar peshën e tyre të lindjes dhe tashmë veshin rroba për moshën 12-18 muajshe.

Nëna thotë se asaj iu desh të postonte një video ku peshonte foshnjat e saj për të provuar se ajo nuk po ndryshon pamjen e tyre në këmbim të pëlqimeve.

“Në të vërtetë nuk mendoja se foshnjat e mia ishin aq të mëdha derisa fillova të lexoj të gjitha komentet”, tha Alexis.

Ajo vazhdoi: “Unë gjithashtu marr shumë akùza për ushqyerjen e tepërt të tyre, megjithatë, është shumë e vështirë të ushqesh një fëmijë”.

Nëna e re ishte vetëm 49kg para se të mbetej shtatzënë, por në 38 javë shtatëzani ajo arriti në 82 kg.

Ajo lindi vajzat e saj në Mars, ku Camila që lindi në orën 9:52 të mëngjesit me peshë të njëjtë, 2.9 kg.

Alexis tha se ajo dhe i fejuari i saj Leo Mejia, 23 vjeç, ishin shumë të lumtur kur mësuan për shtatzëninë e saj.

“Qëllimi im i vetëm në jetë ishte të bëhesha nënë, kështu që isha tepër e emocionuar që po bëhej realitet,” shtoi ajo.

“Duke mos pasur binjakë në familjet tona, u tròndita plotësisht, por gjithashtu isha shumë i emocionuar.”

“Unë kisha blerë rroba me madhësi standarte për binjaket, pasi mendova se do të ishin shumë të vogla, por u rritën shumë shpejt.”

Alexis thotë se foshnjat e saj janë “shumë të shëndetshme, të lumtura dhe plot personalitet”.

Ajo tha: “Pediatri i tyre nuk ka parë ndonjë shqetësim në lidhje me madhësinë e tyre. Por mbani mend që të të gjitha foshnjat janë të ndryshme, pastaj jini të sjellshëm.”/ Daily Star | GOTA NEWS ALBANIA


TË NGJASHME