HomeSociale

Isa Sakja reagon pas akuzave të Ramës

Isa Sakja ka reaguar për deklaratat e Kryeministrit Rama, se institucioni i tij di të ndërtojë vetëm pallate në rërë.

Por kreu i bashkisë së Kavajës, ka theksuar se sulmi ndaj tij është i motivuar politikisht sepse Rama sipas tij ka frikë nga protestat.

Për Saken, në 2 vite u shkatërruar monopoli i rilindjes në ndërtim. “Ne fakt, nuk ka ironi me te madhe se permendja e fjales “prokurori” dhe “pallate ne rere ” ne prani te Vangjush Dakos. Sot, bashkia e Kavajës zoti Rama, mbasi mbaroi riparimet e   dëmeve që bëri ” rilindja” juaj në Kavajë dhe Golem  po  ben tamam ato që ju nuk i bete dot. Ajo qe sot ne po bejme eshte nje park 88 000 metra katrore e një kopesht femijesh ne mes, aty ku njerezit e tu e kishin shndrruar ne nje depozite plehrash. Po bejme lulishte dhe parqe  ne zonat administrative, ku ju nuk shkelet kurre!  Zoti Rama duhet ta dish, se ne kushtet  kur nuk investon asnje qindarke ne nje bashki vetem per arsye politike, nuk mund te pretendohen investime disa miliona euro ne nje konvikt. Eshte nonsens!

Gjithsesi, te falenderoj se sot zbuluat platformen e sulmit kunder meje, ate te ‘45-es: kundershtar politik= ne litar! E di, kete sulm e ben se ke frike nga protestat! Ke frike nga Kavaja, djemte e vajzat, burrat e grate e saj qe jane ne balle te protestave per rrezimin tënd”, thekson Sakja.

Statusi i plotë i kryetarit të Bashkisë së Kavajës

“Sot, Kryeministri Rama perdori nje vizite inkonjito ne Golem, duke hedhur  fjale ne tym, sicc e ka ne stilin e tij te konsumuar retorik, për të nxitur një sulm politik ndaj meje.

Zoti Rama, Që ndërtimi është një valvule shkarkuese për punësim, kete duhet ta dish!

Nen drejtimin e demokrateve, ne Bashkine e Kavajes eshte shembur monopoli i ndertimit 6-vjecar te klanit rilindas; kjo eshte e verteta.

Kjo e ka shqetesuar kliken e rilindasve ne qytet, e cila uzurpoi edhe reren, edhe zhavorrin, edhe mistrite e muratoreve punetore ne Kavaje per t’ia dhene te gjitha vetem nje firme.

Kjo nuk ndodh me!

Cdo propagande me prapavije te theksuar politike, retorike boshe, pa asnje argument nuk mund ta zhbeje kete te vertete.

Nga shkolla e mesme e Golemit, ne shoqeri te Kryetarit te Bashkise se Durresit, (shpresoj qe zoti KM te mos e keni marre vesh vetem sot qe Golemi eshte pjese e Bashkise Kavaje), pa asnje kavajas me vete, deklarove se do te ndryshosh njje sistem te tere administrimi, sepse Bashkia Kavaje, qe e drejtojme prej vetem 2 vjetesh, nuk paska ndertuar nje konvikt qe kerkon nje investim miliona euro.

Mbasi ndritet Durresin sot z. Rama dhe z. Dako ju leshuat Kavajes.

Ne fakt, nuk ka ironi me te madhe se permendja e fjales “prokurori” dhe “pallate ne rere ” ne prani te Vangjush Dakos.

Sot, bashkia e Kavajës zoti Rama, mbasi mbaroi riparimet e   dëmeve që bëri ” rilindja” juaj në Kavajë dhe Golem  po  ben tamam ato që ju nuk i bete dot.

Ajo qe sot ne po bejme eshte nje park 88 000 metra katrore e një kopesht femijesh ne mes, aty ku njerezit e tu e kishin shndrruar ne nje depozite plehrash.

Po bejme lulishte dhe parqe  ne zonat administrative, ku ju nuk shkelet kurre!

Zoti Rama duhet ta dish, se ne kushtet  kur nuk investon asnje qindarke ne nje bashki vetem per arsye politike, nuk mund te pretendohen investime disa miliona euro ne nje konvikt.

Eshte nonsens!

Gjithsesi, te falenderoj se sot zbuluat platformen e sulmit kunder meje, ate te ‘45-es: kundershtar politik= ne litar!

E di, kete sulm e ben se ke frike nga protestat!

Ke frike nga Kavaja, djemte e vajzat, burrat e grate e saj qe jane ne balle te protestave per rrezimin tend.

Po te kishe  me vete djem socialiste nga Kavaja, do te thoshin se unë nuk jam frikacak

Perkundrazi!

Aty, poshte zyres tende, perballe parlamentit do te na kesh, derisa te kuptosh se ora jote mbaroi.

Sa per prokurorine, ti dhe kushdo tjeter e ka deren e Bashkise Kavaje te hapur


TË NGJASHME