HomePolitikë

Ish-deputeti demokrat akuza të forta ndaj Ramës: Po përdor Kosovën që…

Ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu përmes një statusi në facebook shprehet se kryeminsitri Edi Rama po i bën një dëm shumë të madh Kosovës, dialogut të saj me Serbinë dhe njohjeve ndërkombëtare me kërcënimin për bashkimin me Shqipërinë.

“Pasi perdori krimin per pushtet tani Edi Rama po perdor Kosoven per te kercenuar Europen vetem e vetem per te mbrojtur pushtetin e tij”, shkruan Shehu.

Statusi i plotë:

Edi Rama po i ben nje dem te madh Kosoves, dialogut te saj me Serbine dhe njohjeve nderkombetare me kercenimet per Bashkimin me Shqiperin, ose sic e quajne jo miqt tane per “Shqiperin e Madhe”.

Pasi perdori krimin per pushtet tani Edi Rama po perdor Kosoven per te kercenuar Europen vetem e vetem per te mbrojtur pushtetin e tij.

Nese do te donte vertet Kosoven Edi Rama nuk do te mbeshteste ndarjen e saj, nuk do tu vendoste traun kosovareve e shqiptareve, Shqiperia nuk do te ishte vendi i dyte pas Serbise me tarifat me te larta per Kosoven, dhe nuk do behej nje shkak me shume per pengimin e liberalizimit te vizave ndaj Prishtines, Perdorimi i Kosoves per interesa personale eshte kriminale.

Teza e loja “nacionaliste” e gjoja bashkimit te Shqiperise me Kosoven eshte ne dem te perspektives europiane te Shqiperise, Kosoves, te Rajonit e te stabilitetit te tij.
Kjo demagogji shkon ndesh me interesat tona kombetare te bashkimit real te te gjithe shqiptareve neser, si vende pa kufije ne BE.


TË NGJASHME