HomeRajon

Ishte për gjueti me shokun e tij, vritet i riu shqiptar në Greqi

Në rrethana tërësisht të mistershme, vritet një djalë shqipëtar, i moshës 33 vjeç.

Mësohet se ai kishte dalë për gjueti, pasion ky që e ushtronin në kohën e lirë, dhe në mënyrë të papritur ai u vra, në zonën e quajtur Volos.

Autori dhe shkaqet ende nuk dihen, pasi djali jetonte në shtetin fqinj, Greqi. I ditur mbetet vetëm identiteti i tij. Quhej Bledi Kërtuka dhe me origjinë ishte nga qyteti i Matit.

Më tej pritet që autoritetet të japin shpjegime lidhur me ngjarjen, për shkaqet dhe detaje të tjera.

Vijon…


TË NGJASHME