HomeLajme

Itali/ Dy vëllezër shqiptarë në telashe, ja pse

Dy vellezër shqiptarë përfunduan në komisariat, pasi u përfshinë në një sherr jashtë ambienteve të një diskoteke në Brescia.

Ngjarja, sipas mediave italiane ka ndodhur rreth orës 02:00 të mëngjesit, kur njëri nga dy vellezërit qëlloi me thikë një djalë 30-vjeçar.

Dy shqiptarët e moshës 22 dhe 23 vjeç, janë në akuzë për sulmin e 30-vjeçart nga Brescia, i cili përfundoi me plagë në spital por pa asnjë rrezik për jetën.

Arsyeja e përleshjes nuk është e qartë, por hetimet janë në proces. Mesohet se sherri kishte nisur brenda diskos e me pas ata kane dale jashte me gjase per ty’u sqaruar, por aty sherri ka degjeneruar dhe vellai me vogel, shqiptari 22 vjecar nxori thiken dhe e qelloi.

E sinjalizuar per ngjarjen, policia beri ndalimin e dy shqiptareve, qe te cilet do te pergjigjen tashme edhe per shkeljen e ligjit te migracionit, pasi rezulojne ilegale.


TË NGJASHME