HomeLajme

Itali, humb jetën modelja shqiptare dhe i dashuri

Një aksident tragjik i ka marr jetën modeles shqiptare dhe të dashuri të saj fotograf. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Collatino, Romë ku motori në të cilin udhëtonin modelja 31-vjecare, Stella Vasilika Kerxhalli dhe 30-vjeçari Christian Milo është përplasur me një makinë tip Benz që drejtohej nga një 34-vjeçar rumun.

Siç raportojnë mediat italiane fotografi 30 vjeç ndërroi jetë menjëherë, kurse e dashura e tij, shqiptarja Stella Vasilika Kerxhalli vdiq në spital.

Çifti ishte njohur shtatë vjet më parë dhe që prej asaj dite nuk ishin ndarë më dhe ishin shumë të lumtur me njëri tjetrin. Prej kohësh ata bashkëjetonin dhe kishin plan të martoheshin së shpejti por aksidenti tragjik ia preu në mes ëndrrat e tyre.

Projekti i fundit i modeles bukuroshe ishte kopertina e revistën “Vogue” versioni portugez. Fotot e 31-vjeçarjes mbajnë firmën e të dashurit të saj.


TË NGJASHME