HomeSport

Ja kush jan 10 futbollistët më tërheqës ne botë!

Nuk është sekret se futbolli është sporti më i ndjekur dhe i pëlqyer nga pjesa më madhe e njerëzve.

Futbollistët janë gjithmonë në qendër të vëmendjes në çdo ndeshje dhe për këtëarsye ata duhet që të duken gjithnjë mirëFutbollistë si Cristiano Ronaldo e pranojnë se bëjnë stërvitje cdo ditë që të mbajnë trupin në formë. Në këtë valë emocionesh e ethesh të Kampionatit Botëror 2018 ne  po ju prezantojmë 10 futbollistët më seksi të botës.

10. Asmir Begovic (Chelsea FC, Bosnia and Herzegovina)

Begovic është vetëm 28 vjec dhe është lojtari i preferuar nga vajzat të cilat preferojnë që ta shohin në cdo  ndeshje. Ai modelon për reklamimin e dorashkave me të cilat luan si dhe mund të flasë katër gjuhëatë boshnjakefrëngjishtanglishtgjermanisht.

 9. Gerard Pique ( Barcelona, Spain)

Me tipare perfekte dhe një model flokësh shumë IN, Mbrojtësi i Spanjës Gerard Pique padyshim që e meriton të jetë në listën e futbollistëve më seksiPërveç futbollit Pique  u bë i famshëm më grindjet që pati nërrjetet sociale me futbollistin Sergio Ramos. Gjithashtu ai është i martuar me këngëtaren Shakira dhe kanë dy djem. 

8. Claudio Marchisio (Juventus FC and Italy)

Italianët janë të njohur për stilin e tyre dhe Calusio Marchisio nuk bënpërjashtim. 30 vjeçari luan pëjuventusin dhe skuadrën kombëtare të ItalisëPërveç punës së tij si futbollistai modelon gjithashtu edhe përparfumet e Hugo Boss.

7. Theo Walcott (Arsenal FC and England)

Theo Walcott është shumë i preferuar për  fytyrëtërheqëse pamjen e tij fizike dhe tatuazhet në trupShumë nga ndjekësit e tij në rjetet sociale janë vajza dhe padyshim që e meriton të jetë në këtë renditje.

6. James Rodriguez (Real Madrid and Colombia)

24 vjecari James Rodrigues ka fituar zemrat e shume vajzave me pamjen e tij fizikeSigurisht që përveç pamjes tërheqëse ai  zotëron aftësi fenomenale në futboll  dhe nuk mund të lëmë pa përmendur punën që Rodrigues bën si model për Rexona dhe Adidas.

5. Sergio Ramos (Real Madrid FC and Spain)

Sergio Ramos është kapiteni  i Real Madrid dhe e përfaqëson më së miri rolin e tij në skuadërEdhe pse duket një njeri i ftohtë, paraqitja  e jashtme e futbollistit ka bërë për vete shumë vajza në mbarë globin.

4. Olivier Giroud (Arsenal FC and France)

Olivier Giroud është futbollisti I arsenalit si dhepërfaqëson Francën  në botëror. Me një paraqitje fizike dhe pamje mjaft tërheqëse Giroud është marrë si një model që në momentet e para kur ka dalë në fushë për të luajtur. 27 vjeçari modelon për Hugo Boss dhe Puma.

3. Neymar Jr. Dos Santos (Barcelona FC and Brasil

Neymar ka qënë në qendër të vëmendjes që në daljen e tij të parë në Botërorin e 2010. Si kapiteni i Brazilit,  por edhe si një nga futbollistëme forma gati perfekte Neymar nuk zhgënjen asnjëherë.

2. David Beckham (Retired)

Edhe pse është larguar nga futbolli, Beckham ende qëndron në renditjet e futbollistëve  më seksi. 41 vjecari vazhdon që të ketë stil dhe një paraqitje pëtu admiruar. Ai ka linjën e tij me të brendshme dhe vazhdon që të modelojë pëmarka të njohura.

1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid and Portugal)

Cristiano Ronaldo është një ndër futbollistët  nuk ka nevojë për prezantimAi qëndron në krye të listës sinjë nga futbollistët më seksiEdhe pse ka një fizik shumë të mirëRonaldo është gjatë gjithë kohës duke punuar dhe duke u kujdesur për pamjen e tij.


TË NGJASHME