HomeShowbiz

Ja kush po i përdor bizhuteritë e princeshë Dianës

Princesha Diana e Uellsit ishte një femër që tërhoqi vëmendjen e mediave britanike më shumë se një herë. Aktivitetet e saj si anëtare e Familjes Mbretërore dhe puna e saj humanitare ishin gjithmonë në qendër të vëmendjes dhe pamja e saj nuk u anashkalua kurrë.

Bizhuteritë e bukura ishin aksesorët kryesorë për stilin e saj që tronditi botën përgjithmonë sepse ato përcillnin me të vërtetë personalitetin e saj.

Mënyra se si ajo mbante gjerdan, rrathë dhe aksesorë ishte elegante dhe modeste në të njëjtën kohë.

Unazën e fejesës safir dhe diamant, tashmë e mban Kate Middleton

Vathë në formë fluture – Meghan Markle

Choker me perla japoneze me 4 rreshta – Kate Middleton

Varëse/karficë është e përbërë nga një ovale prej 18 diamante të prerë shkëlqyeshëm të zbukuruar me smeralde të vegjël është vendosur nga dukesha Camilla e Cornwall, gruaja e dytë e Princit Charles të Uellsit.

Vathë me perla diamanti dhe deti Jugor – Kate Middleton.

Unaza akuamarin – Meghan Markle

Kurora e famshme – Celia McCorquodale, mbesa e Princeshës Diana


TË NGJASHME