HomeShëndeti

Ja pse duhet të konsumoni limonë të ngrirë

Ju ndoshta nuk keni provuar kurrë të ngrini limonët që keni blerë së fundmi nga supermarketi. Por kjo duhet të ndryshojë patjetër dhe ne do t’ju shpjegojmë pse! Vetëm vazhdoni të lexoni dhe do të mësoni gjithçka që duhet të dini.

Limonët janë të mahnitshëm

Nuk është për t’u habitur që limonët janë një nga frutat më të njohur nga e gjithë bota. Shtimi i disa pikave lëng limoni e bën ushqimin më të freskët dhe i jep një aromë më interesante. Lëngu i limonit është gjithashtu shumë i njohur si një pije kur kombinohet me lëngje të tjera ose pije alkoolike. Ka ushqime të shijshme që ndërthurin ëmbëlsinë me shijen freskuese të këtij fruti. Jeni edhe adhurues i limonit? Zbuloni pse ngrirja e tyre është një ide e shkëlqyer.

Ngrënia e limonëve

Limonët zakonisht nuk hahen si meze pasi janë mjaft të thartë. Ngrirja e tyre i bën ato shumë më të përshtatshme pasi temperaturat e ftohta zvogëlojnë ndjeshëm thartirën e frutave. Siç e dini tashmë, limonët janë super të shëndetshëm dhe ofrojnë shumë përfitime mjekësore pasi Vitmina C që përmbajnë rrit sistemin tuaj imunitar dhe ndihmon trupin tuaj të luftojë infeksionet. Ato përmbajnë gjithashtu substanca që ndihmojnë në parandalimin e kancerit, rregullojnë presionin e gjakut dhe madje konsiderohen të jenë të dobishme për shëndetin mendor, pasi ndihmojnë kundër stresit dhe depresionit.

Lëkura e limonit

Arsyeja pse limonët e ngrirë kanë shije të ndryshme nga limonët e ruajtur në temperaturën e dhomës është niveli i aciditetit. Ngrirja e limonëve zvogëlon këtë aciditet, prandaj ata shijojnë dukshëm më pak të thartë. Aciditeti do të kthehet vetëm kur shkrihet fruti. Kini parasysh pasi lëkura e limonit përmban 5 deri në 10 herë më shumë vitamina sesa lëngu i limonit, prandaj duhet ta përdorni patjetër dhe jo ta hidhni. Lëvorja e ngrirë ka shije të mahnitshme, sigurohuni që të lani limonin siç duhet përpara se ta ruani në frigorifer!

Lëvore limoni

Lëvorja e limonit shton një shije unike freskuese në ushqim dhe pije. Thjesht spërkatni pak me të në sallata, akullore, apo edhe spageti dhe shijoni aromën. Sigurohuni që limoni është ngrirë plotësisht para se ta aplikoni atë në ushqimin tuaj pasi lëkura e ngrirë ka shije më të mirë se lëvorja e zakonshme. Gjithnjë e më shumë familje e përdorin këtë truk gatimi prandaj mos e humbni dhe provojeni vetë!


TË NGJASHME