HomeModa

Ja sa kushtojnë këpucët më të shtrenjta në botë

Ja sa kushtojnë këpucët më të shtrenjta në botë [Video]

Këpucët më të shtrenjta në botë tashmë do të mund ti shikoni në Emiratet e Bashkuara Arabe prej datës 26 shtator.

Me një shifer marramendëse prej 17 milionë dollarë të këtyre këpucëve ju mund të blini një Lamborghini Veneno Roadster, ose vilën e aktores Sharon Stone në Kaliforni, 570 palë këpucë Chanel të modës së lartë kurse në Dubai ju mund te blini vetëm një palë këpucë.

Këpucët janë prodhuar në Itali, janë tërësisht të mbuluara me flori dhe të zbukuruara me 118 gurë diamanti 15 karatësh.

Ato momentalisht ndodhen të ekspozuara në një prej hoteleve më luksozë të Dubait.
Kreu i ankandit AFP ka deklaruar: “Dubai është një qytet milionerësh dhe miliarderësh. Një qytet me mjaft potencial për të vlerësuar objekte luksi.”

Ato janë dizenjuar nga stilistja britanike Debbie Ëingham dhe e justifikojnë më së miri shifrën marramendëse të 17 milionë dollarëve.


TË NGJASHME