HomeShëndeti

Jeni prekur nga sëmundjet sezonale? Ja zgjidhja

Jeni prekur nga sëmundjet sezonale? Dije që shpesh zgjidhja më efektive është pikërisht para syve tuaj dhe e bën krejtësisht të padobishme të dilni nga shtëpia për të shkuar dhe të shpenzoni para në farmaci.

-Nëse keni grip, një infuzion me shafran i Indisë dhe xhenxhefili do t’ju ndihmojë të pastroni hundën dhe të promovoni procesin e shërimit. Jo vetëm: do të forcojë sistemin tuaj imunitar.

-Në rast të problemeve me ftohjen ose tretjen, është shumë e efektshme të shtoni një majë kanelle në pijen e përshkruar më sipër.

-Në lidhje me problemet që lidhen me tretjen, edhe një filxhan i thjeshtë me ujë të nxehtë me lëng limoni do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Përndryshe, mund të kombinoni sode buke me limon.

-Ata me probleme të larta të kolesterolit duhet të pinë ujë të ngrohtë me një lugë çaji mjaltë.

-E njëjta mjalti, kur kombinohet me uthull molle, vepron si një anti-inflamator natyral i rëndësishëm. Nëse më pas e përhapni përzierjen në flokët tuaj, do t’i thoni lamtumirë zbokthit pa pasur nevojë për produkte të shtrenjta industriale.


TË NGJASHME