HomeShowbiz

Jennifer Lopez, Alex Rodriguez shkojnë në palestër pavarësisht nga urdhëri i qëndrimit në shtëpi

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez nuk lejojnë që një karantinë t’i ndalojë ata të stërviten.

Çifti u pa duke lënë palestrën e tyre lokale në Miami të mërkurën, edhe pse Guvernatori i Floridës, Ron DeSantis njoftoi një urdhër mbarëkombëtar të qëndrimit në shtëpi si rezultat i pandemisë koronavirus. Duket se palestra bëri një përjashtim për Lopez, 50 vjeç, dhe Rodriguez, 44 vjeç, pasi në derë ka një shenjë që thotë se objekti është i mbyllur.

“Kjo palestër nuk është e hapur,” thuhet në shenjë. “Qëndroni në shtëpi të qëndroni të sigurtë.”

Truproja e yllit të “Hustlers” u sigurua të vishte një maskë mbrojtëse dhe hapi derën e makinës me atë që duket se është një pecetë sanitare.

Urdhri i qeverisë erdhi pasi rastet me COVID-19 në Florida po afroheshin në 7,000. Ekzistojnë gjithashtu spekulime se shpërthimi i virusit në shtet mund të ketë filluar gjatë Super Bowl në Miami, ku Lopez performoi me Shakirën.

Edhe pse janë parë jashtë, Jennifer dhe Alex kanë qëndruar kryesisht në shtëpi. Alex kohët e fundit ndau video nga “klinika e tij e parë e bejsbollit AROD”, në të cilën ai dhe fëmijët e Lopez luajtën top.

“Ju mund ta lejoni që kjo kohë t’ju kalojë, ose mund ta shfrytëzoni dhe ta përdorni për të punuar në aktivitetin tuaj, të shikoni shumë video dhe ta bëni veten një lojtar më të mire, ose ndonjë gjë më e mirë, ” shkruajti  Rodriguez në video.

©Tatani/GotaNews


TË NGJASHME