HomeShowbiz

Jennifer Lopez nuk pi kurrë kafe dhe për këtë e ka një arsye të fortë

Jennifer Lopez është padyshim një grua shumë e bekuar: Ajo ka një karrierë të lakmueshme, një familje të bukur dhe një romancë në kulmin e lulëzimit. Megjithatë, nuk do ta gjeni Lopezin duke pirë alkool për të festuar të gjitha gjërat që ka fituar në jetë. Superylli ka treguar se nuk pi dhe për këtë ka një arsye të mirë.

Lopez është një ikonë e stilit dhe bukurisë, kështu që nuk është çudi se pse njerëzit gjithmonë duan të dinë sekretet e saj kryesore.

Në një intervistë për US Weekly, Jennifer Lopez është shprehur:

“Unë nuk pi duhan, alkool dhe kurrsesi kafe, asgjë që përmban kafeinë. Këto produkte, sidomos kafja të shkatërron lëkurën me kalimin e viteve.”

Lopez gjithashtu shmang daljen në diell, por kur e bën, kujdeset të mbajë krem ??kundër diellit. Kjo ka ndihmuar që lëkura e saj të mos shfaqë shumë shenja plakjeje. Për më tepër, ajo pi shumë ujë (veçanërisht pas stërvitjes) dhe fle të paktën 7 ose 8 orë çdo natë.

Artistja shtoi:
“Më duhen nëntë ose 10 orë të mira, por kurrë nuk arrij t’i kem kaq orë gjumë. Prandaj, shtatë ose tetë orë janë të detyrueshme për të fjetur natën. Kur jam pa gjumë, thjesht nuk ndihem mirë, më duket sikur çmendem, bëhem emocionale dhe ndihem e lodhur gjatë gjithë kohës.”

Përveç këtyre, Lopez kujdeset shumë edhe për ushqimet, nuk mungojnë kurrë sallatat në tavolinën e saj ashtu sikuse nuk mungon as stërvitja e përditshme. Madje në një intervistë tjetër për “Hello!”, ajo është shprehur se stërvitet edhe në ditëlindjen e saj, një ditë që shumë prej nesh thjesht duam ta shijojmë dhe ushqehemi keq ndoshta duke e tepruar me alkool dhe ëmbëlsira./ GOTA NEWS ALBANIA


TË NGJASHME