HomeSport

Jo vetëm Suso e Piatek, një tjetër lojtar i blerë me “bujë” drejt largimit nga Milan

Ricardo Rodriguez duket gjtihnjë e më larg Milanos. Tratativat me holandezët e PSV janë zhbllokuar dhe po sistemohen detajet e fundit. Zyrtarizimi do vijë nesër me lojatrin që do i nënshtrohet vizitave mjekësore. Kuqezinjtë po këkrojnë zëvënduesin e zviceranit dhe në pole position qëndron Laxalt i Torinos.

Ricardo Rodriguez erdhi te Milan në vitin 2017, pas një zgjedhje personale të tij. Kujtojmë që ”djalli” fitoi duelin me Interin për të fituar shërbimet e tij.  Tashmë aventura e re është larg Italisëe dhe Gjermanisë ku ai ka  qënë më parë. Te Psv kanë nevojë për një mbrojtës të një kalibri të tillë.


TË NGJASHME