HomeShowbiz

“Joker” dhe “Irishman” udhëheqin ‘Oscars 2020’ me nominime

Sot (e hënë) janë shpallur nominimet për ceremoninë e Academy Awards të këtij viti.

Edicioni i 92-të me radhë i ndarjes së çmimeve Oscar do të mbahet më 9 shkurt në Dolby Theatre të Los Angelesit.

Teksa edhe këtë është bërë e ditur se nuk do të ketë nikoqir të evenimentit.

Joker

Ndërkohë,  “Once Upon a Time… in Hollywood”, “1917” dhe “Parasite” janë ndër filmat më me së shumti nominime për vitin 2020.

Netflix po ashtu mblodhi plot 24 nominime kryesore, duke përfshirë edhe filmat “The Irishman” dhe “Marriage Story”.

Numri i nominimeve për Oscar sipas filmave:

“Joker” — 11

“Once Upon a Time In Hollywood” — 10

“The Irishman” — 10

“1917” — 10

“Parasite” — 6

“Marriage Story” 6

“Little Women” — 6

“Bombshell” — 3


TË NGJASHME