HomeTeknologji

Ju prezantojmë 10 makinat më të mira klasike të të gjitha kohërave

Flisni me çdo fans të makinave klasike dhe ata ka të ngjarë të kenë listën e tyre mendore të dhjetë makinave më të mira klasike të të gjitha kohërave, ose të paktën pesë prej tyre. 

Ne kemi renditur dhjetë makinat tona më të mira klasike të të gjitha kohërave.

10. Jaguar E-Type

Makina më e bukur e bërë ndonjëherë: Jaguar E-type është numri një në dhjetë makinat tona më të mira të të gjitha kohërave.

“Makina më e bukur e bërë ndonjëherë” ishin fjalët e Enzo Ferrari dhe natyrisht ai kishte të drejtë. Bazuar në D-Type, tri herë fitues i Le Mans midis viteve 1955 dhe 1957, E-Type Jaguar ishte një shembull mahnitës i asaj që prodhuesi britanik i makinave Jaguar ishin në gjendje të ndërtonin. Një nga makinat më të mira të prodhuara ndonjëherë dhe është britanike.

9. Porsche 911

Numri dy në listën tonë të dhjetë makinave më të mira klasike të të gjitha kohërave është Ikona e Ferdinand, Porsche 911.

911 ishte pasardhësi i famshëm i 356 në 1963 dhe u bë një evolucion i gjerë, më i fuqishëm. Porsche fillimisht synonte ta quante atë 901; megjithatë francezët, ose më saktësisht Peugeot kishin të drejtat për emrat e makinave me tre shifra, me shifrën e dytë ‘0’. 911 më i hershëm filloi me një motor 2.0. Edhe pse 911 origjinal pushoi prodhimin në 1989, emri vazhdon edhe sot në formacionin Porsche.

8. Land Rover

Land Rover përshkruhet si ‘më i miri 4 × 4 deri tani’ dhe e ka bërë atë të renditet në vendin e tre në dhjetë makinat tona kryesore të të gjitha kohërave.

Nga asgjë më shumë se një ide dhe një skicë në plazhin Uells, Land Rover është bërë automjeti me katër rrota që aspirojnë të gjithë në të gjithë botën. Aftësia dhe gjakftohtësia janë dy atribute të Land Rover me forcën për të bërë histori ndërsa përtërijnë vazhdimisht, një nga të mëdhenjtë që nuk duhet të përsëritet më.

7. Volkswagen Beetle

Makina e njerëzve, Volkswagen Beetle është numri katër në dhjetëshen e makinave klasike.

Një nga makinat më të shitura të të gjitha kohërave. Volkswagen Type 1, për të përdorur emrin e saj origjinal, kishte fillime shumë të përulura; një makinë ekonomike me katër vende që të gjithë në Gjermani mund ta merrnin. Sot pas një prodhimi masivisht të suksesshëm, që përfshin tetë dekada, ai ende gëzon një kult të madh. Kombinuar me pamjen e saj të pagabueshme, është e qartë se pse të gjithë e duan një Beetle.

6. Citroen DS

Numri pesë në listën tonë të dhjetë makinave më të mira klasike të të gjitha kohërave është Hyjnesha Franceze, Citroen DS.

Pasardhësi i shumëpritur i Citroen në Traction Avant ishte DS. Edhe një herë ishte shumë përpara kohës së saj me stilin e saj dhe brendësinë minimale. Nga prodhuesit e 2CV dhe HY Van erdhi e ardhmja e automjeteve.  A është çudi pse brenda 15 minutash nga zbulimi i tij, në Panairin e Makinave në 1955, u morën 743 porosi dhe deri në fund të ditës 12,000?

5. Mini

Mini është numri gjashtë në listën tonë të dhjetë makinave kryesore klasike të të gjitha kohërave.

Mini përfshin klasat dhe u bën thirrje të gjithëve, nga George Harrison te Mr Bean. Asnjëherë një makinë nuk ka qenë aq ikonë. Është një mënyrë transporti nga eleganca e viteve ’60 në stilin e ri romantik të viteve ’80. Bota e ka dashur Mini për dekada dhe ende e do. Mini Cooper dhe Cooper S ishin qershia mbi tortë, me fuqi shtesë që e shndërruan Mini në një veturë të frikshme. Duke mposhtur të gjithë konkurrencën për të fituar Rally Monte Carlo jo një herë, por tre herë në 1964, 65 dhe 67. E gjithë kjo vetëm shton reputacionin e Minis.

4. Mercedes 300SL Gullwing

Numri shtatë në listën tonë të dhjetë makinave më të mira klasike të të gjitha kohërave është super vetura e parë në botë, Mercedes 300SL Gullwing.

Mercedes nuk kishte në plan të fuste në prodhim makinën e tyre garuese 300SL derisa importuesi zyrtar amerikan i Mercedes-Benz Maxi Hoffman bëri fushatë të palodhshme për t’u siguruar që ata të ndryshonin mendje. Gullwing u lançua në Panairin Ndërkombëtar të Motorëve në New York në 1954 dhe mori brohoritjen e turmave admiruese, por nuk ishte vetëm një makinë e bukur. 

3. Ford Model T

Ajo vjen në çdo ngjyrë për sa kohë që është e zezë. Ford Model T është i teti në dhjetë makinat tona kryesore të të gjitha kohërave.

Karroca praktike dhe e përballueshme pa kalë e Henry Ford për njeriun e zakonshëm u krijua në vitin 1908 me një kosto origjinale prej 850 dollarësh për publikun blerës. Sidoqoftë, deri në vitin 1925 ajo kishte rënë në më pak se $300 duke siguruar që 40% e të gjitha makinave të shitura në Shtetet e Bashkuara të ishin Ford Model T. Makina e Henrit për masat ishte një sukses me më shumë se 15 milionë duke u prodhuar midis 1913 dhe 1927. Me impiantet e prodhimit jo vetëm në SHBA por edhe në Evropë dhe Angli, Ford kishte filluar dominimin e tyre në botë.

2. Ferrari 250 GTO

Ferrari 250 GTO vjen në vendin e nëntë në dhjetë makinat tona kryesore të të gjitha kohërave.

Ferrari nuk ka nevojë për prezantim, dhe një nga dhjetë më të mirët tanë thjesht duhej të ishte V12 Ferrari 250 GTO me 300 kf. Makina më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë në ankand. Me vetëm 36 të prodhuara nga ky model nga kërkesat e homologimit, është për t’u habitur të zbulosh se të gjitha ekzistojnë edhe sot.

1. Aston Martin DB5

Numri 10 në listën tonë të dhjetë të makinave klasike të të gjitha kohërave është akulli i ftohtë Aston Martin DB5.

Grand turisti i madh britanik, nuk është çudi që ishte makina e James Bonds e zgjedhur. DB5 ishte evolucioni i fundit i serisë DB4. Është e njohur si makina më e famshme në botë falë rolit të saj protagonist në filma të panumërt si dhe 007. 

Burimi: SIlvi Fort.com


TË NGJASHME