HomeModa

Ju prezantojmë me ngjyrat dhe modelet e flokëve që preferohen më shumë gjatë dimrit (Foto)

Biondet e ngjyrat kafe po kalojnë në plan të dytë pasi ngjyrat e ëmbëlsirave si trëndafili dhe blu po bëhen të forta falë Gigi Hadid, gjithashtu e kuqja e gjallë është në trend.

Ngjyrë portokalli ishin një nga tendencat kryesore të ngjyrës së flokëve për vjeshtë, dhe duket se kjo ngjyrë nuk po shkon askund për dimër; thjesht po bëhet pak më e pasur.

“Kjo ngjyrë kornizon tiparet e fytyrës tuaj me shkëlqim kur klimat e ftohta dhe të zymta bëjnë që gjithçka tjetër të duket e zbehtë,” thotë koloristi i famshëm dhe partneri i Clairol, Jeremy Tardo.

“Këto ngjyra flokësh janë veçanërisht lajkatare për ngjyrat e bukura që ndonjëherë mund të duken pak të dërrmuara në dimër.” Për të marrë hijen, ai sugjeron të kërkoni një ngjyrë të kuqe të lehtë me thurje pjeshke dhe portokalli.

Tardo e quan këtë ngjyrë të butë një “bjonde toskane të përjetshme”. Gjithashtu është nuanca perfekte për ta provuar nëse doni diçka në anën e lehtë, por jeni të lodhur nga mirëmbajtja.

Tardo sugjeron gjithashtu një ngjyrë blu të zbehtë ose ngjyrë trëndafili.
“Sirenat janë një atmosferë gjatë gjithë vitit,” thotë ai. “Nëse jeni dikush që ju pëlqen të luani me ngjyrën e flokëve, kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ndryshuar pamjen tuaj.

Asnjëherë nuk mund të gaboni me ngjyrën e karamelit/mjaltit, veçanërisht nëse keni kaçurrela. Jamila Powell, pronare e sallonit Maggie Rose të Miamit, sugjeron të kërkoni një nuancë ngjyrë kafe me një efekt “halo” në pjesën e përparme për të ndriçuar fytyrën tuaj.

Tonet bjonde të arta të buta janë argëtuese dhe pasqyrojnë shkëlqimin më të madh. Ajo shton se një platin më i artë është gjithashtu më i lehtë për tu hequr nëse jeni të zbehtë dhe të prirur për skuqje.

Ndonjëherë nuk keni nevojë për një prerje për të rifreskuar kaçurrelat tuaja, vetëm disa ngjyra të vendosura me kujdes. “Kështu duket luksi,” thotë Hillier. “E verdha shumëdimensional sjell shkëlqim  në të gjitha kaçurrelat.

Nëse jeni duke kërkuar të shtoni vetëm një prekje të ngrohtë në fkokët tuaj të errët, merrni parasysh shtimin e disa fijeve me ngjyrë mjalti. “Ngjyrat e mjaltit janë një mënyrë vërtet natyrale për të shtuar bukuri në stilin tuaj tipik,” thotë Powell. “Plus, nuanca e ngrohtë do të dallohet kundër motit të ftohtë.”

Hillier thotë se gjithçka ka të bëjë me krijimin e lëvizjes dhe dimensionit përmes ngjyrës.

“Kjo ngjyrë jep një atmosferë edhe më natyrale, por sigurohuni që të mos e theksoni” thotë ajo.

“Këto tone të ngrohta janë në trend këtë vjeshtë”.


TË NGJASHME