HomeSport

Juventus i kthehet fitores, derbi i çmendur në Itali

Juventusi rikthehet tek fitorja pas humbjes së thellë ndaj Milanit javën e shkuar të kampionatit italian.

Zonja e Vjetër mori një fitore dramatike mbrëmë 3-2 përballë Interit, duke shpresuar kështu për një vend në Champions League deri në fund të sezonit.

Pjesa e parë e kohës së rregullt u mbyll në shifrat 1-1 dhe në minutat shtesë goli i Cuadrados çoi Juventusin me fitore në pushimin 15 minutësh.

Shifrat u barazuan vetëm në minutën e 88-të Chiellini shënoi një autogol në portën e tij dhe pas pesë minutash arbitri akordon një 11-metërsh për Juventusin që kthehet në gol nga Cuadrado.

Me këtë fitore të bardhezinjve kjo është renditja në Seria A:


TË NGJASHME