HomeSport

Juventusi ofron 120 milionë euro për João Félix

Juventus është i gatshëm t’i shpenzojë 120 milionë euro për talentin e Benfikës dhe Portugalisë, Joao Felix.Immagine correlataSipas të përditshmes spanjolle “AS”, Juventus është favorit për ta blerë Felix dhe se nuk do të ketë problem ta paguajë klauzolën e lirimit të tij këtë verë.Risultati immagini per joao FelixGazeta shpjegon se drejtori sportiv i Juves, Fabio Paratici, tashmë ka mbajtur bisedime me presidentin e Benfikës, Luis Felip Vieira dhe menaxherin e sulmuesit, Jorge Mendes, në Torino.

19-vjeçari i ka shënuar 11 gola dhe i ka dhuruar gjashtë asiste për klubin portugez deri tani këtë sezon, përfshirë një kundër rivalit të moçëm, Portos, të shtunën.Immagine correlata

AS po ashtu pohon se bardhezinjtë janë të interesuar edhe për mbrojtësin e Benfikës Ruben Dias, i cili vlerësohet 60 milionë euro.


TË NGJASHME