HomePolitikë

Kandidatët e opozitës para protestuesve: Pse e refuzuam mandatin

Opozita ka nisur protestën përpara Parlamentit, duke kërkuar largimin e Edi Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore, që, sipas saj, do të organizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Në foltoren e protestës kanë marrë fjalën edhe kandidatët që kanë refuzuar të marrin mandatin në listat e PD dhe LSI.

Ata thanë se ky Kuvend është Kuvendi i votave të vjedhura dhe jo i shqiptarëve dhe për këtë arsye kanë refuzuar mandatet e deputetit.


TË NGJASHME