HomeLajmi i Fundit

Kanosi me armë zjarri fqinjën, arrestohet 57-vjeçarja

Policia e Durrësit ka arrestuar një 57-vjeçare pasi akuzohet se ka kanosur me armë zjarri fqinjën e saj.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasja me inicialet N.P., ka kanosur me armë zjarri, për motive të dobëta, shtetasen A. K., 29 vjeçe, banuese në Tiranë.

Gjithashtu policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.

NJoftimi


Durrës

Kanosi me armë zjarri fqinjën e saj, arrestohet në flagrancë një 57-vjeçare.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasen N. P., 57 vjeçe, banuese në Hamallaj, Durrës.

Kjo shtetase, më datë 14.05.2020, në Hamallaj, Durrës, ka kanosur me armë zjarri, për motive të dobëta, shtetasen A. K., 29 vjeçe, banuese në Tiranë.

Pas kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në një shtëpi të braktisur, disa metra larg banesës së shtetases N. P., u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë dhe 27 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Kanosja” dhe “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.

K.S/GotaNews