HomeRajon

Kapet 48-vjeçari grek, mbushi makinën me 77 kg drogë në kufirin me Shqipërinë

Një shtetas grekdrejtonte një automjet të mbushur me lëndë narkotike është ndaluar në aksin Kozani-Janinë.

Mësohet se 48-vjeçari grek kishte marrë 77 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Brenda automjetit të tij u gjetën dhe sekuestruan 12 pako me marijuanë, 1 pistoletë Browning me një krehër me 2 fishekë 22 mm, 2 celularë dhe 250 euro.


TË NGJASHME