HomeShowbiz

Kendall Jenner ndahet nga Ben Simmons


Pas më shumë se një viti lidhje, Kendall Jenner është ndarë nga Ben Simmons.

Supermodelja dhe ylli i basketbollit u lidhën në mars të vitit 2018. Por raportohet se i kanë dhënë fund romancës së tyre.

Sipas një burimi për People, çifti është zyrtarisht i ndarë. Ndërsa mbretëresha e pasarelave po shijon kohën me miqtë e saj.

Ndarja erdhi vetëm disa ditë pas 23-vjeçarja la të nënkuptohet se do fejohej së shpejti me basketbollistin.

Kendall dhe 22-vjeçari i dhanë fund për pak kohë lidhjes së tyre pasi u zbulua se modelja ishte në një lidhje me  vëllain e Gigi dhe Bella Hadid, Anwar Hadid.

Më parë ka qenë e lidhur më parë me Harry Styles, Jordan Clarkson dhe A $ AP Rocky


TË NGJASHME