HomeShowbiz

Këngëtarët më të pasur në Britaninë e Madhe

Ka një periudhë që nuk ka publikuar asnjë muzikë të re mirëpo Ed Sheeran vazhdon të jetë i parapëlqyeri i fansave.
29 vjeçari është zyrtarisht këngëtari më i pasur në Mbretërinë e Bashkuar nën moshën 30 vjeçare.
Pas Ed vjen Harry Styles për tu ndjekur nga Niall Horan e më pas Louis Tomlinson. Në vendet e gjashta dhe të shtata janë renditur Liam Payne dhe Zayn Malik.

Pasuria e Ed Sheeran është rritur me 40 milionë dollarë për ta bërë në total pasurinë e tij 200 milionë.

Në vendin e 11-të me 16 milionë paund secili renditen Dua Lipa dhe George Ezra.


TË NGJASHME