HomeShowbiz

Këngëtari shqiptar zbulon publikisht përse refuzoi Era Istrefin

Era Istrefi është një prej artisteve më të famshme në Shqipëri, e cila arriti kulmin dhe në tregun ndërkombëtar me këngën “Bon Bon”.

Por gjatë karrierës, është përballur dhe me refuzime nga artistët shqiptarë

Këtë e ka zbuluar publikisht këngëtari Sergio, i cili tregoi se para disa vitesh refuzoi një bashkëpunim me Erën.

“Është refuzuar si bashkëpunim nga unë sepse plani i këngëve të mia duhej se s’bën të publikoheshe solo. Jo se unë pata diçka që Erës nuk i përshtatej këngës, aspak Era i përshtatet shumë shumë perfekt, por thjesht plani i këngëve të mia ishte ndryshe dhe për momentin e refuzova”, tha Sergio

Ai shtoi se kjo histori ndodhi rreth viteve 2013-2014 dhe tani e përgëzon për suksesin e madh që ka arritur në tregun e huaj.


TË NGJASHME