HomeShowbiz

Këngëtarja e famshme do të shfaqet si Harley Quinn në filmin e ri JOKER

Në qershor, u raportua se këngëtarja e njohur, Lady Gaga, pritet të luajë personazhin Harley Quinn në filmin e ri Joker: Folie à Deux, vazhdimi i filmit të Todd Phillips 2019 Joker. Ndërsa tani mund të quhet e konfirmuar, pasi Gaga tani ka ndarë në Twitter datën kur publikohet filmi dhe konfirmon se ajo do të shfaqet në film me bashkë-yllin Joaquin Phoenix. Filmi del në kinema të premten, 4 tetor 2024.

Joker u nominua për çmimin Oscar 2020 për filmin më të mirë dhe Phoenix fitoi aktorin më të mirë për portretizimin e tij të Arthur Fleck (aka Joker). Kompozitorja e filmit, Hildur Guðnadóttir, fitoi një sërë çmimesh për partiturën e saj, veçanërisht duke fituar Oscar dhe Golden Globe për këngën më të mirë origjinale, si dhe çmimin Grammy për këngën më të mirë zanore për Visual Media.

Në Oscar 2019, Lady Gaga u nominua për aktoren më të mirë për rolin e saj si Ally Maine në “A Star Is Born”. Ajo fitoi çmimin për këngën më të mirë origjinale atë vit me “Shallow”.


TË NGJASHME