HomeSociale

Keni plane për në fundjavë?! Ja parashikimi i motit

Sa i përket fundjavës moti do të jetë i kthjellët dhe temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë. Era do të fryej në drejtim veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat variojnë: në zonat malore nga 8ºC deri në 23ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 25ºC.


TË NGJASHME