HomeShëndeti

Kështu shërbehet një filxhan çaji në vende të ndryshme të botës

Çaji ka marrë prej kohësh njohje në të gjithë botën si një nga pijet më freskuese të shpikura ndonjëherë – çdo adhurues i çajit mund ta garantojë lehtësisht këtë. 

Sugjerojmë që të gjithë të ulemi dhe të bëjmë një filxhan çaj aromatik të pasur – dhe të festojmë larminë e tij në të gjithë botën!

Japonia

Çaji Matcha është bërë nga gjethe të çajit jeshil me cilësi të lartë të imët. Dallon shumë nga një filxhan klasik çaji siç e njohim. Pluhuri përzihet plotësisht në një filxhan, dhe nëse gjithçka është bërë në mënyrë korrekte, do të merrni një përzierje të gjelbër të gjallë.

India

Fotoja tregon pak çaj Darjeeling. Ky lloj është rritur në malësinë e Indisë dhe në Himalajet.

Britania e Madhe

Britanikët pëlqejnë të shtojnë qumësht në çajin e zi për të marrë një strukturë kremoze dhe pamje tjetër.

Turqia

Çaji i fortë shërbehet në gota të vogla me një copë sheqer.

Tibet

Çaji tibetian bëhet me qumësht, gjalpë jak dhe kripë. Ka një shije karizmatike, por të hidhur. 

Maroku

Marokët shijojnë freskinë e çajit jeshil me nenexhik.

Hong Kong 

Në Hong Kong njerëzit shtojnë qumësht të zier në çaj dhe e shërbejnë atë të ftohtë ose me kube akulli.SHPALLJE

Tajvani

Ky çaj mund të shërbehet ose i nxehtë ose i ftohtë, për sa kohë që ka përbërësin më të rëndësishëm: topa me tapiokë.

SHBA

Amerikanët pëlqejnë çajin e zi me limon dhe sheqer. Soda e bukës gjithashtu mund të shtohet për një strukturë më të butë.

Rusia

Çaji i zi është deri tani ai më i popullarizuari. Sa më e fortë aq më mirë.

Pakistani

Çaji Masala bëhet me erëza dhe gjalpë qumështi.

Tajlandë

Çaji Thai përbëhet nga bimë të ndryshme Thai, qumësht dhe akull. 

Kina

Kinezët e pëlqejnë çajin Pu-erh mbi të gjitha. Është shitur në formën e kubeve të shtypur ose topave.

Egjipti

Egjiptianët pëlqejnë çajin e zi pa sheqer. Çaji Hibiscus është i rezervuar për festimet e dasmës

Mongoli

Mongolet fjalë për fjalë e gatuajnë çajin e tyre me qumësht dhe kripë në një tenxhere të sheshtë metalike.

Argjentina

Argjentinasit festojnë “çajin e martuar” dhe jo pa ndonjë arsye – “bashkëshorti” përmban shumë vitamina dhe antioksidantë.

Afrika e Jugut

Çaji më i admiruar në Afrikën e Jugut është rooibos – çaj i kuq me shije të ëmbël të butë.

Mauritania

Çaji Mauritanian pihet nga tre filxhanë – nga një pa sheqer në një shumë të ëmbël.

Malajzia

Çaj i zi i shkumëzuar me qumësht dhe sheqer. Trajtohet si një ëmbëlsirë dhe pihet i ftohtë.

Kuvajti

Njerëzit në Kuvajt preferojnë çajin e zi, të mbushur me kardamom dhe shafran.

Katar

Është traditë e zakonshme të zieni çajin dy herë me qumësht dhe sheqer kaf.


TË NGJASHME