HomeLifestyle

Këto janë urimet më të tmerrshme që mund të keni dëgjuar ndonjëher

Për ditëlindjet dhe festat e ndryshme ne gjithmonë zgjedhim dhurata të ndryshme, lule dhe urime të shumta për t’ua bërë ditën sa më të bukur të afërmve tanë.

Dhurata mbizotëruese padyshim që janë lulet të cilat shoqërohen me urime dhe pusulla të ndryshme. Veç fjalëve të bukura, prekëse dhe emocionuese ekzistojnë disa raste ku shkrimet e përcjella kanë qenë tepër të tmerrshme.

Disa shitës lulesh kanë treguar eksperiencat e tyre të ndryshme me klient të cilët kan përcjell mesazhe tronditëse tek të afërmit e tyre. Le tu hedhim një sy sëbashku.

1. “Një ditë më duhej të dërgoja një buqetë me shkrimin: ‘Për të vetmen time, më fal që nuk të thashë se isha i martuar’.“

Buqetë me trëndafila dhe kalla • Dedikoj.com

2. “Dikush na tha të bashkonim trëndafilat më të vyshkur që kishim dhe të shkruanim: ‘Këto trëndafila janë aq të zeza sa zemra jote”.

Halfeti (TR) - Black roses, only growing in Turkey, ready to hit world  markets | Cittaslow International

3. “Unë punoj në një dyqan luksoz lulesh dhe njëherë më është dashur të dërgoj këtë mesazh në dhuratë: ‘Më fal që të tradhtova. Isha tapë dhe motra jote dukej fiks si ty!’“

Krahas çokollatave, këto janë lulet që dhurohen për Shën Valentin

4. “Dyqani ynë kishte disa pusulla me foto të një qeni. Para disa kohësh, dikush më tha të shkruaja: ‘Më fal, por unë zgjedh atë. Mund t’i mbash fëmijët.’ Meqë m’u duk shumë e dhimbshme, vendosa ta shkruaja në pusullën me qen, për ta zbutur disi situatën.”

Shën Valentini/ Sa shpenzojnë shqiptarët për buqetat me lule | SHKODER.INFO

5. “Mamaje ime, para disa vitesh, ishte një luleshitëse dhe dikur, mori një kërkesë për të shkruar: ‘Unë nuk mund të gjeja një mënyrë më të mirë për t’ju thënë se mund të keni klamidia.’“

Buqetë me 15 trëndafila të kuq • Dedikoj.com

6. “Kam patur një klient të rregullt, i cili i blinte lule vajzave përpara se t’i linte.”

12 Red Roses • Elegance Florists Cork

7. “E fejuara ime është një luleshitëse, dhe shpesh më dërgon mesazhe qesharake, që duhet të nisë bashkë me lulet. E preferuara ime deri tani është: ‘Më falni që e rraha për vdekje mikun tuaj. Nga, David.’“

Luxury Red Roses – buy online or call 01492 877102

8. “I largova këto lule nga natyra, që ti të mund t’i shohësh teksa vdesin ngadalë në shtëpinë tënde.”

Amazon.com : Premium Roses| Real Roses That Last a Year | Fresh Flowers|  Roses in a Box (Burgundy Box, Large) : Grocery & Gourmet Food

9. “Një familje po festonte ardhjen në jetë të dy binjakëve dhe një i afërm i shkroi: ‘Më vjen keq për lajmet e këqija. Paçi fat!’“

Amazon.com : Premium Roses| Real Roses That Last a Year | Fresh Flowers|  Roses in a Box (Black Box, Medium) : Grocery & Gourmet Food

10. “Halla dhe xhaxhai im kishin patur disa keqkuptime për gjëra fare të parëndësishme me gjyshin. Kur gjyshi ndërroi jetë, halla i shkruajti në lulet e varrimit: ‘Plakush monstër, mori atë që meritonte’.

The Average Cost of a Funeral in the UK | Unite Life

11. “Një herë, i dashuri im më dërgoi një duzinë me trëndafila dhe një pusullë, në të cilën shkruhej: ‘Për ty do të shkelmoja dhe një dragua bebe. ’10 vite më vonë, jemi akoma të martuar.”

Red Roses in Gold Round Box – J'adore Les Roses

12. Të lutem, ma hiq block-un nga Instagrami.”

Florists share the most WTF flower notes they've ever written (19 GIFs) –  News Exchanges

13. “Një ditë, një grua në dyqanin e luleve të mamit tim, shpenzoi rreth 20 minuta për të gjetur pusullën perfekte, vetëm që të shkruante: ‘Më vjen keq që je kaq idiote.’E kishte për motrën e saj.”

Coral Roses are The Perfect Way to Celebrate Your First Valentine's Day  Together | Yellow rose meaning, Rose color meanings, Different color roses


TË NGJASHME