HomeShëndeti

Këto ushqime mund t’i hani pa limit dhe nuk ju shëndoshin

Nëse jeni të fiksuar për të mbajtur linjat perfekte, ka ende ushqime që mund të hani pa kufizime. Ushqimet që janë të pasura me fibra ndihmojnë duke ju ngopur pa rrezik për të fituar peshë.

Ja një listë të produkteve të tilla.

Kokoshka

Nëse skuqni kokoshka pa gjalpë dhe sheqer (me pak kripë, për shembull), mund ta hani pa frikë.

15 Foods You Can Eat a Lot of and Still Not Gain Weight

Selino

Selino përmban 95% ujë. Ato ju ndihmojnë të humbni peshë të tepërt dhe të detoksifikoni trupin tuaj.

Rezultate imazhesh për Selino

Patëllxhan

Një pjesë e patëllxhanëve të pjekur në skarë ose të pjekur pa vaj ju mund t’i shijoni pa asnjë kufizim.

15 Foods You Can Eat a Lot of and Still Not Gain Weight

Portokalle, grejpfruta dhe mandarina

Një sasi e madhe frutash nuk rekomandohet nëse dëshironi të humbni peshë, megjithatë agrumet janë një përjashtim këtu. Ato janë të pasura me substanca si fibra dhe vitamina C.

Rezultate imazhesh për Portokalle dhe mandarina

Pjepër dhe shalqi

Këto fruta ndihmojnë në nxjerrjen e lëngjeve të tepërta nga trupi juaj dhe ju ngopin mirë.

Imazh i ngjashëm

Kungull i njomë

Normalizon raportin tuaj të kripës-ujit, përmirëson funksionin tuaj të zorrëve, dhe gjithashtu mund të përdoret për të ulur prodhimin e energjisë të kurseve kryesore.

Rezultate imazhesh për Kungull i njomë

Tranguj

Një perime e domosdoshme për të gjithë ata që humbin peshë ndihmon në luftimin e fryrjes.

Rezultate imazhesh për Tranguj

Vezë

Mund t’i hani në çdo kohë të ditës, madje edhe gjatë natës, pa frikë se do të fitoni peshë. Sigurisht, vezët e ziera janë më të mira se ato të skuqura.

Image result for eggs

Ananasi

Ky frut i shijshëm është miku më i mirë i atyre që po humbasin peshë.

Imazh i ngjashëm

Mollë dhe kumbulla

Kjo ju bën të ndjeheni të ngopur dhe rregullon tretjen tuaj. Kumbullat janë të pasura me vitaminë C dhe kalium, të cilat mirëmbajnë zemrën dhe enët tuaja.

Image result for apple and plum

Sallatë

Sallata është një burim i shkëlqyeshëm i acidit folik, dhe mund ta hani atë sa të doni.

Rezultate imazhesh për Sallatë

Lakër, brokoli, lulelakër

Këto perime janë aleatët tuaj në luftën kundër peshës së tepërt.

Image result for broccoli and cauliflower

TË NGJASHME