HomeSport

Khabib shpërthen ndaj McCregor: Je i rremë

Pasi kampioni UFC i peshave të lehta Khabib Nurmagomedov bëri një dalje për eventin e planifikuar UFC 249, rivali Conor McGregor kishte diçka për të thënë.

McGregor shkroi në mediat sociale për të shpërthyer ndaj Khabib për tërheqjen e tij nga ndeshja e UFC 249 kundër Tony Ferguson. Khabib përmendi parandalimin e COVID-19 dhe problemet logjistike për të dalë nga Rusia.

Rusia ka ndaluar fluturimet nëse nuk janë fluturime private dhe të miratuara nga qeveria.

McCregor tha se rivali i tij u frikësua kur ai i kërkoi që të futej tek videoja e tij Live në Instagram

Khabib e dëgjoi atë me zë të lartë dhe të qartë dhe u përgjigj gjatë një interviste me ESPN.

“E dini se çfarë mendoj unë, ai duket si një prostitutë e vjetër që kërkon vëmendje,” tha Khabib për ESPN. “Koha e tij ka kaluar. Thuaja atij, dhe kaq mjafton. “

McCregor ka qenë duke i ngacmuar fansat e tij duke thënë në Twitter “Unë jam gati të ndeshem tani” dhe ata kanë shpresuar se ndoshta Connor mund të ndeshet me Tony Ferguson.

“Toni (Ferguson) gjithmonë do të jetë atje, por unë nuk e kuptoj këtë djalë [McGregor] që thotë se është në gjendje të mirë,” shtoi Khabib. Kur e godita për herë të fundit ai tha “këmba ime është keq, ose diçka e tillë. Si është ai në gjendje të mirë tani? Kur unë godas fytyrën e tij  ai thotë se ishte forma ime e keqe. Tani thotë “Unë jam në gjendje të mirë, mund të hyj”.

“Para disa ditësh ai thonte se njerëzit duhet të kujdesen për familjen, të jenë të sigurt, qeveria na kërkon të qëndrojmë në shtëpi. Tani ai thotë “Unë jam në gjendje të mirë, blah, blah, bla, dikush duhet të ndeshet”. E di që kjo është e rreme. Unë kam qenë gjithmonë i vërtetë. Ndoshta dikush pëlqen, mbase dikush nuk e pëlqen. Kjo nuk është puna ime ”.

Nuk ka asnjë fjalë nëse UFC 249 do të ndodhë ose ku, megjithatë, presidenti i UFC Dana White është i vendosur ta bëjë atë të ndodhë. Sherri midis Khabib dhe McGregor vazhdon të rritet.

“Ai shkon në ndonjë ishull dhe ulet në shtëpi tërë ditën i frikësuar për këtë koronavirus, por ai nuk flet për këtë. Çfarë ndodhi më 6 tetor 2018, kur ke një kamp trajnimi gjashtë muajsh para ndeshjes? Ju bëni gjithçka që mundesh dhe futesh brenda kafazit.

“Ti flet shumë gjëra të këqija para ndeshjes, gjashtë muaj ti stërvitesh shumë dhe dorëzohesh si pulë, çfarë po flet kur thua” Unë jam në gjendje të mirë “.

Ai kurrë nuk mund të bëjë asgjë me mua. Brenda kafazit ai është zero. Kur ndeshemi, çfarë bëri ai?

©Tatani/GotaNews


TË NGJASHME