HomeShowbiz

Kida në fronin e “The Top List”! Butrinti pas saj

Fansat e zjarrtë të Kidës e kanë marrë situatën në dorë dhe nuk e kanë lënë këngëtaren e tyre të preferuar të gjendet në vështirësi. Ndërkohë që “Merri Krejt” u cilësua si debutimi më i dobët i Kidës, votat e fansave kanë bërë që Kida të kryesojë klasifikimin e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare këtë javë.

Në javën e parë të hyrjes në klasifikim, ky projekt i Kidës renditej në vendin e 78-të por një javë më vonë, votat e publikut e ngjitën artisten me 76 pozicione, duke e renditur në vendin e dytë dhe këtë javë në fronin e “The Top List”.

Kjo nuk është hera e parë që Kida ka qënë në krye të listës pasi po të kthehemi pas në kohë, projekti i suksesshëm i saj, “Ti” ka mbajtur kreun për dy javë rresht si edhe shumë projekte të tjera.

Kjo javë ka ardhur tepër surprizuese për projektin e ri të Butrint Imerit pasi për hir të së vërtetës duket se fansat e kishin lënë pak pas dore. Projekti i tij më i ri muzikor “Kush?” e ka risjellë sërish artistin në qendër të vëmendjes, duke e renditur në zonën e nxehtë të klasifikimit. Falë mbështetjes së publikut, kjo këngë është ngjitur me 41 pozicione nga java e kaluar, duke u renditur në vendin e dytë.


TË NGJASHME