HomeShëndeti

Kjo bimë ndihmon në rritjen e flokëve

Vjeshta është periudha më e vështirë për flokët, të cilët fillojnë të bien pa e kuptuar, por nuk duhet të shqetësohemi sepse ka një zgjidhje perfekte dhe komplet natyrale që ndihmon në rritjen dhe shumimin e shpejtë të tyre.

Rozmarina stimulon rritjen e flokut dhe përmirëson qarkullimin e gjakut,  e cila sjell shumë lëndë ushqyese në folikulat e flokëve dhe inkurajon rritjen e tyre. Kjo barishte gjithashtu ndihmon në parandalimin e zbokthit të parakohshëm. Përveç kësaj, ajo mund të ndihmojë në trajtimin e kruajtjeve ose kokës së thatë.

Cilësia e saj antibakteriale pastron butësisht flokët dhe nuk lejon rënien e tyre.

Përdoret shumë thjeshtë, me këto hapa:

1.Shtohet një grusht rozmarinë në 2 – 3 gota me ujë dhe lihet të ziejë përreth 15 minuta.

2.Pasi ftohet shpëlahet koka me të dhe përdoret disa herë në javë sipas dëshirës.


TË NGJASHME